Stosunek do przemian ustrojowych

Kolejny element jakości życia związany z polityką.

Wśród Polaków, ogólnie nastawionych do wszystkich sfer życia publicznego dość krytycznie, również na temat przemian ustrojowych panuje negatywna opinia. Nie tak miało być, a ja mam teraz gorzej, a kiedyś to było lepiej, teraz to tylko kradną itd. itp. Bardzo często jednak okazuje się, że idziemy z tłumem, to znaczy narzekamy, bo inni też to robią i nasze niezadowolenie nie wynika z osobistej sytuacji.

 Jaki jest Twój stosunek do przemian ustrojowych, które zaszły i zachodzą
w naszym kraju:

 – pozytywny?

 – negatywny?

 – ambiwalentny?

Z czego on wynika: z zasłyszanych opinii czy też Twojej konkretnej osobiste sytuacji?

 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Sam miałem wątpliwości czy rzeczywiście jest to czynnik wpływający na poziom naszego życie. Jest i oprócz pośrednich jego skutków, jak na przykład braku pracy, utraty władzy, prestiżu, ma on również wpływ bezpośredni. Wiele razy media donosiły o kłótniach czy nawet rozwodach, których przyczyną były poglądy polityczne i opinia na temat zmian zachodzących w Polsce.  Obyś żył
w ciekawych czasach?

Tylko jaki ja mam wpływ na to wszystko, zapytasz. Może się wydawać, że żaden. Otóż masz! Oczywiście są to wybory, w których możesz uczestniczyć i mieć wpływ na kierunek zmian inicjowanych przez polityków: od szczebla lokalnego, przez krajowy i na arenie międzynarodowej. Pamiętaj również, że oprócz czynnego prawa wyborczego, posiadasz również bierne. Czyli to Ty możesz zostać politykiem i to od Ciebie i Twoich decyzji będzie zależało jak będzie  w Polsce.

A jeśli nadal uważasz, że masz gdzieś politykę i nie masz na nią wpływu, to tym bardziej nie denerwuj się. Pamiętaj bowiem, że możesz zmieniać to, na co masz wpływ. Róbmy więc swoje! 

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: