Systematyczność – pięta Achillesa blogerów

Piętą Achillesową blogerów, czyli ich słabością, jest brak systematyczności w pisaniu i zamieszczaniu postów.

Większość blogów założonych na całym świecie składa się z jednego postu – powitania. Nie chcę pisać o takich ekstremalnych przykładach. Chciałbym zwrócić uwagę na to, że na początku prowadzenia bloga można mieć duży zapał, który, jak w każdej sferze życia, spada wraz z upływem czasu.

Ktoś założył bloga, napisał kilka postów i to na przestrzeni kilku tygodni i… przestał pisać. Powodów może być wiele: brak pomysłów, brak czasu, zniechęcenie brakiem efektów, czyli małą ilością odwiedzin itd.

Niestety, żeby mieć efekty zarówno we wzrastającej ilości odwiedzin, jak i tym samym w zarabianiu na blogu, trzeba nie tylko założyć bloga, ale być również systematycznym w jego prowadzeniu!

Systematyczność to klucz do sukcesu w różnych dziedzinach życia, także w blogowaniu.

 1. Blog systematycznie aktualizowany jest chętniej odwiedzany, bo czytelnik spodziewa się, że znajdzie tam ciągle nowe treści.
 2. Wyszukiwarki lubią strony aktualizowane.
 3. Systematyczne zamieszczanie treści to szybszy jej przyrost, co również nie pozostaje bez znaczenia na wypozycjonowanie bloga.
 4. Systematyczne zaglądanie na własnego bloga skłania do zastanawiania się co jeszcze można zrobić, co poprawić, jak go zoptymalizować, żeby jak najlepiej osiągać cele, które sobie wyznaczyliśmy.
Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jak być systematycznym?

W byciu systematycznym można sobie pomóc i nauczyć się zamieszczać artykuły na blogu regularnie. Przykłady? Oto kilka:

 1. Zapisz sobie w kalendarzu kiedy będziesz zamieszczać nowe wpisy. Konkretnie w jakie dni, a jeśli jesteś w stanie, to również godzinę, kiedy będziesz się za to zabierać. Zobacz również: Jak często zamieszczać artykuły na blogu 
 2. Jeśli nie piszesz systematycznie, bo brakuje Ci pomysłów, zapisuj je, jak tylko się pojawią, żeby nie zapomnieć. W ten sposób zgromadzisz pomysły na wiele tygodni, może nawet miesięcy. Zobacz też Nie mam pomysłu na wpis 
 3. Podglądaj innych i tematy, na które piszą. To, że ktoś już o czymś napisał nie oznacza, że na Twojego bloga nie trafią inni czytelnicy poszukujący wiadomości na ten temat.
 4. Pamiętaj, że możesz za niewielkie kwoty kupić oryginalne treści na swojego bloga. Służą do tego giełdy tekstów.
 1. Zmotywuj się prostym wyliczeniem: jeśli zamieszczasz na blogu reklamy i jeden artykuł przynosi Ci na przykład dochód w wysokości nawet 5 zł na miesiąc, czyli 60 zł rocznie, to przemnóż ilość artykułów na blogu razy 60 zł. Oczywiście nie każdy artykuł będzie przynosił od razu zyski, ale chodzi o to, żebyś wyobraził sobie co możesz osiągnąć, jeśli będziesz systematycznie zamieszczał artykuły.

Wytrwałość i systematyczność to jedne z elementów, dzięki którym ludzie odnoszą swoje sukcesy. Zauważ na czyje blogi zaglądasz: na tych ludzi, którzy systematycznie zamieszczają nowe wpisy.

Skomentuj!

6 odpowiedzi na “Systematyczność – pięta Achillesa blogerów”

 1. Witam
  Najczęściej problemem blogerów jest brak czasu. Jak mamy czas wszystko jest na swoim miejscu i na bieżąco śledzi się wszystko. Natomiast tracimy czytelników jak wpisy są rzadko , stają się płytkie pod względem tematycznym , blog nie ulega żadnym zmianom. Dlatego kto chce mieć bloga musi mieć czas i chęci do zmian. Pozdrawiam

  • Dokładnie. Kto chce zarabiać, musi znaleźć na to czas. Inaczej się nie da. Pozdrawiam!

 2. Zgadzam się, najczęściej problemem jest czas. Bo można mieć świetne pomysły, dużo do powiedzenia… Ale trzeba mieć czas ubrać to w słowa, zamieścić na blogu. Dobrze jest też mieć kontakt z odwiedzającymi, odpowiadać na komentarze. Myślę, że przez brak czasu wiele wielkich rzeczy ludzkość straciła…

  • A przede wszystkim straciła pieniądze:) Osoby mające problem z przeciekaniem czasu między palcami muszą wziąć się za siebie i zacząć lepiej nim gospodarować, bo całe życie im w końcu ucieknie.

 3. Choć czasem bywa ciężko, to najstarsze moje blogi mają po 4 lata i cały czas są aktualizowane. Ja są czytelnicy, to jest frajda, ale napierw trzeba udoskonalić warszat i napisać coś co przyciągnie użytkowników, u mnie wychodzi to gdzieś raz na dwadzieścia postów.

  • To normalne. Zazwyczaj czytelników na bloga przez wyszukiwarki przyciąga niewielki procent wszystkich zamieszczonych artykułów i wpisów. Ale żeby się przekonać jakie to tematy, trzeba całą resztę też napisać 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: