Sytuacja materialna

Oj, brak pieniędzy może popsuć humor. Pogoń za nimi może wywrócić życie do góry nogami, do tego stopnia, że straci cały swój smak, a człowiek będzie z niego niezadowolony.

Ale zostawmy to…

 

Czy jesteś zadowolony ze swojej sytuacji materialnej?

A jeśli nie, to dlatego, że:

– brakuje Ci środków na realizację podstawowych potrzeb?

 – brakuje Ci pieniędzy na swobodne realizowanie swoich pasji?

 – porównujesz się z tymi, którzy posiadają więcej od Ciebie?

To jak to jest z Tobą naprawdę? Narzekasz, bo nie masz, bo nie masz tyle,
ile byś chciał (po co tyle właśnie?) czy dlatego, że inni mają więcej?

 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Wbrew temu, co niektórzy twierdzą, w dążeniu do zysku, do zarabiania więcej, nie ma nic złego. Pod warunkiem, że nie przysłania to innych celów życiowych, a już nie daj Boże innych ludzi i naszych relacji z nimi!

We wszystkim trzeba zachować umiar, a pieniądze, choć bardzo ważne, nie są najważniejsze. Wierz mi, pracuję od lat między innymi z ludźmi, którzy stracili zdrowie. Nic go nie zastąpi, nie można go kupić… Nie poświęcaj rodziny, przyjaciół, także zdrowia, dla pieniędzy. Nie warto.

Oczywiście istnieje mnóstwo sposobów na osiągnięcie satysfakcjonującego poziomu sytuacji materialnej. Z doświadczenia własnego, rodziny i znajomych wiem jednak, że jedynym sposobem, który pozostaje nam, zwykłym szarym ludziom, jest… praca. Wszelkie sposoby na skróty, szybkie pomysły na wielką kasę albo nie udają się, albo są nieuczciwe. Można jeszcze próbować pieniądze wygrać, ale los bywa kapryśny i mało komu się szczęści. Ciężką pracą ludzie się bogacą. Gdy jeszcze będziesz robił to z głową pełną pomysłów, to sukces gwarantowany!

Sytuacja materialna to nie tylko bieżące dochody, ale również posiadany majątek. Można nie mieć żadnych dochodów a być szczęśliwym człowiekiem żyjącym z zysków z majątku – odsetek, wynajmu. Można również posiadać wiele dóbr doczesnych, które mogą być zabezpieczeniem na trudne chwile.

Usłyszane w radiu: Duże pieniądze ma się wtedy, gdy nie trzeba w sklepie zwracać uwagi na ceny. Coś jest na rzeczy… 

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: