Szaro i jeszcze szarzej Kronika tygodniowa #7

Jakoś inteligentne polskie utwory, w których autorzy posługują się ironią, nie znajdują uznania na moim Facebooku. Tak się stało na przykład z utworem Ryb pt. „Polska”. Ciekawe dlaczego?

 

W trakcie jednej z debat na Twitterze przeciwnik szczepionki na COVID-19 wrzucił schemat budowy szczepionki z którego miało wynikać, że znajduje się w niej tajemniczy chip. Okazało się jednak, że rysunek przedstawia… obwód elektryczny efektu gitarowego. No i to się nazywa naukowy argument!

 

Mem o wyglądzie okolicy na szeroko pojętym wschodzie: szarzyzna i brud, w której trudno nie tylko o estetykę, ale i o nutkę optymizmu.  Oczywiście to przesadzony obraz, ale znowu chyba nie tak bardzo.

 

Wzburzenie podatkami od słodkich napojów i małpek.  Teraz okazało się, kto i od czego jest uzależniony… Podatek od słodkich napojów i małpek wzbudził większe oburzenie, niż ciągle podwyżki cen na przykład chleba. A społeczeństwo coraz bardziej otyłe, wciąż dużo uzależnionych od alkoholu.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

 

Płytki łazienkowe, na których jest zdjęcie… bloków! Czyli ta wschodnia szarzyzna i monotonia trafiła na sztukę użytkową!

 

Mem z tekstem, że „pierdolić” w gwarze poznańskiej nie jest wulgaryzmem, tylko oznacza: dużo gadać, pleść głupstwa. Ady nie pierdol stary… Teraz mam papier i mogę używać tego słowa legalnie!

 

Powiat o liczbie ludności mniejszej, niż na przykład Toruń. A jednak po raz kolejny liczb zakażonych jest większa, niż w Toruniu czy w innych miejscowościach i powiatach o większej liczbie ludności. Średnio codziennie umiera z powodu Covid-19 jedna osoba. Być może średnia jest wyższa, ale nikt nie publikuje danych archiwalnych. Strona lokalnego Sanepidu w zakładce „Koronawirus – aktualności” publikuje informacje o zatrutej żywności. Ostatnia jakakolwiek aktualizacja jest tam z 30 września.

Ktoś interesuje się dlaczego jest tu tak dużo przypadków? Sanepid milczy, szpital milczy, lokalni politycy milczą.

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: