TOP 10 motywów blogowych na 2019 rok

Początek roku zawsze jest dobrym czasem na start nowych projektów, w tym realizację blogu internetowego. Jest to związane nie tylko z czasem krótkich wakacji, lecz także z ciekawymi ofertami od sprzedawców motywów. Więc możecie kupić ciekawe szaty graficzne w dobrej cenie i zrealizować stronę, o której dawno marzyliście. A my pomożemy w tej sprawie.

Przedstawiamy nowy zestaw motywów blogowych od jednego z największych marketplace na świecie – TemplateMonster. Do tej listy wybraliśmy najpopularniejsze i jednocześnie najnowsze motywy dla WordPress. A jeśli nie znaleźliście odpowiedniego projektu możecie obejrzeć wcześniejsze zestawy w rozdziału „Biznes i blogowanie”. Znajdziecie tam różne templatki poświęcone popularnym tematom.

Poniższe motywy stworzone zostały przez różne zespoły, dlatego zawierają różne rozszerzenia na pokładzie. Jednak wszystkie te produkty pomogą zbudować w pełni funkcjonalny blog www. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzenia funkcjonalności strony, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Te motywy są z nimi kompatybilne.

Do zalet podanych motywów można zaliczyć responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego mają czysty kod, który nie został przeciążony skryptami i elementami graficznymi. Dzięki temu strona będzie miała dobre wyniki w testach Google PageSpeed i GTmetrix.

A jeśli podczas instalacji oraz użycia templatki pojawi się jakikolwiek problem możecie liczyć na pomóc specjalistów z TemplateMonster. Oni zapewniają wsparcie techniczne 24/7 i pomogą rozwiązać problem samodzielnie oraz skierują go do twórców motywu. Dlatego możecie zawsze liczyć na pomoc przy rozwiązaniu wynikających problemów.

Więcej informacji o motywach blogowych w poniższych opisach.

Uwaga: klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

24. Storycle

Jeśli poszukujecie uniwersalnego rozwiązania do tworzenia różnego typu blogów, warto skupić uwagę na 24. Storycle. Podana templatka posiada 16 gotowych motywów potomnych, które poświęcone są popularnym tematom niszowym. Oprócz tego motyw zawiera gotowy projekt podstron, układy nagłówku i stopki. Dzięki temu możecie wybrać optymalne rozwiązanie dla strony i dalej dopasować go za pomocą wygodnych opcji personalizacji.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 5.1 i zawiera rozbudowane wtyczki i widgety Cherry. Oprócz tego do niego był dodany wizualny kreator treści Elementor. A dlatego, żebyście mogli skorzystać z jego funkcjonalności w pełni. Do templatki zostały włączone dodatki do tego kreatora. To są JetBlog, JetReviews, JetTricks, JetElements, JetMenu itd. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

EcoDetox

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć blog o zdrowym jedzeniu, odchudzaniu i sporcie. Projekt templatki został wykonany w jasnych kolorach z dodaniem sałatowej barwy. Główny nacisk w nim położono na jaskrawe obrazki i zawartość tekstową. Warto także zauważyć proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi podczas poszukiwania informacji na stronie.

Motyw EcoDetox zawiera kluczowe funkcje do stworzenia wygodnego blogu. Do Waszego użytku dostępne są rozwijane menu, mediateka, manager pasku bocznego oraz opcje mediów społecznościowych. Templatka także posiada Elementor i wtyczki JetElements oraz JetBlog, które rozszerzają funkcjonalność tego kreatora. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-74693.html?aff=pufal

 

Monetum

Podany motyw pasuje do stworzenia profesjonalnego blogu poświęconego walutom kryptograficznym. Chociaż dostępna funkcjonalność pozwala zrealizować stronę biznesową dla firmy świadczącej usługi związane z kryptowalutami. Oprócz szerokiego wyboru opcji, warto podkreślić nowoczesny projekt, który na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym.

Do motywu Monetum były dodane rozbudowane widgety pozwalające wyświetlać różne wiadomości o walutach. One zostały realizowane przez zespół ZEMEZ. Templatka także posiada Elementor Page Builder i wtyczkę JetElements. Za ich pomocą możecie tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać elementami na nich dzięki metodzie „Przeciągnij i Upuść”. Ten motyw także jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Coinexx

Jeszcze jeden ciekawy motyw na temat walut kryptograficznych. On ma nie tylko charakterystyczny projekt, lecz także zawiera wszystkie kluczowe widgety do wyświetlenia odpowiedniego typu zawartości. Motyw także ma wygodne opcje personalizacji, które pozwalają dopasować jego wygląd do własnych potrzeb.

Wybierając ten motyw możecie skorzystać z rozwijanego menu, managera pasku bocznego, mediateki, opcji mediów społecznościowych, newslettera i popupa. Oprócz tego templatka posiada Elementor i dodatkowe rozszerzenia dla niego – JetElements, JetBlocks, JetTabs oraz JetBlog. Motyw również wspiera popularne wtyczki dla WordPress, co pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę.

ZOBACZ>>>

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

 

WorldMap

Planujecie pisać o podróżach i założyć stylowy blog tematyczny? Wtedy zwróćcie uwagę na ten motyw. Ma ciekawy projekt, w którym główny nacisk został położony na jakościowe obrazki i dużą typografię. Oprócz tego na stronie głównej umieszczone są różne widgety i sekcje pozwalające odwiedzającym szybko znaleźć interesujący artykuł do czytania.

Do podanego motywu były dodane MegaMenu, układy Cherry, galeria i mediateka, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także zawiera Elementor na pokładzie. Za pomocą tego kreatora można w szybko stworzyć stronę i w wygodny sposób zarządzać elementami na niej. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Investory

Jak mogliście zrozumieć z nazwy tego motywu, jest on poświęcony finansom. Chociaż w razie potrzeby może być dostosowany pod inne tematy niszowe. Można to zrobić bardzo łatwo, ponieważ w projekcie motywu nie zostały wykorzystane elementy tematyczne. Wystarczy zamienić zawartość wpisów, aby strona wyglądała zupełnie inaczej. Pomogą w tym także rozbudowane opcje personalizacji strony.

Ten motyw nie jest przeciążony wtyczkami i widgetami, dlatego ma czysty kod i szybko się ładuje. Jednak możecie łatwo zainstalować potrzebną wtyczkę z repozytorium WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi. Oprócz tego templatka wspiera fonty Google, co pozwala używać stylowe typografie do wyróżnienia zawartości tekstowych na stronie. Ona ma czysty kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

4News

Podany motyw idealnie nadaje się do stworzenie portalu informacyjnego. Templatka posiada kilka wariantów układu blogu oraz gotowe projekty nagłówku u stopki. Dzięki temu możecie wybrać optymalne rozwiązanie, a dalej dopasować go do własnych potrzeb za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji.

Motyw 4News zawiera tylko kluczowe wtyczki i widgety Cherry. Jednak jest to wystarczające, aby zbudować profesjonalny blog bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Templatka będzie kompatybilna z nimi. Oprócz tego do motywu jest dodany Elementor i wtyczki JetElements i JetBlog, które wzbogacają ten wizualny kreator dodatkowymi opcjami. Motyw wspiera także fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Publicon

Jeszcze jeden ciekawy motyw do wyświetlania różnego typu nowości na stronie. Templatka ma elegancki projekt, który został wykonany w biało-czarnych kolorach z dodaniem niebieskiej barwy. Za pomocą tej ostatniej wyróżniane są ważne informacje na stronie oraz elementy nawigacyjne. W projekcie także zostały użyte proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi czytelników podczas zapoznawania się z zawartością blogu.

Podany motyw zawiera rozwijane menu, mediatekę, manager pasku bocznego, formularz zapisu na newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw także posiada rozbudowane rozszerzenia dla Elementora od zespołu ZEMEZ. To są JetElements, JetBlocks, JetTabs, JetThemeCore oraz JetBlog. Templatka również wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>>

 

ChampionNews

Motyw ChampionNews idealnie nadaje się do stworzenia blogu sportowego. Jednak nie jest to koniecznie. Templatka ma nie tylko uniwersalny projekt i wygodne opcje zarządzania wyglądem, lecz także szereg opcji do użytku. Dzięki temu możecie dopasować motyw do różnych tematów niszowych.

Do motywu włączono popularne wtyczki Cherry i dodatkowe rozszerzenia do Elementora od zespołu ZEMEZ. Wśród nich można wyróżnić JetElements, JetThemeCore i JetBlog. Motyw także wspiera popularne wtyczki z serwisu wordpress.org. Możecie więc w dowolnym czasie dodać brakujące opcje na stronę. Templatka również ma czysty kod, który został stworzony zgodnie  ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

AliceBurton

Jeśli potrzebujecie stylowy i funkcjonalny motyw do tworzenia blogu personalnego warto zwrócić uwagę na AliceBurton. Ma gotowe projekty strony głównej i podstron, układy nagłówku i stopki. Oprócz tego wszystkie opcje zarządzania wyglądem zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja”. To pozwala wprowadzać potrzebne zmiany w trybie wizualnym i sprawdzać je na bieżąco.

Ten motyw zawiera kluczowe wtyczki i widgety Cherry, co pozwala wyświetlać różne typy zawartości na stronie. Oprócz tego do użytku jest dostępny wizualny kreator stron Elementor, który pomoże w łatwy sposób stworzyć nowe strony i zarządzać już istniejącymi. Pomogą w tym także dodatkowe rozszerzenia z rodziny „Jet” od zespołu ZEMEZ. Motyw także jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

ZOBACZ>>>

Autor: Janusz Kamiński

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: