TOP-10 motywów blogowych

TOP-10 motywów blogowych

WordPress nadał pozostaje rozwiązaniem #1 do tworzenia stron internetowych na świecie. W ciągu 2019 roku on zwiększył swój udział na rynku o 2% do 35% (o czym wspominaliśmy w tym wpisie). Czyli co trzecia strona na świecie jest zbudowana za pomocą tego popularnego CMS.

Obecnie WordPress jest używany do realizacji różnych projektów webowych, zaczynając od blogów a kończąc na sklepach internetowych. Twórcy systemu musieli poważnie pracować, by to się stało możliwie. Od pierwszego wydania WordPress pojawiło się sporo nowych możliwości dla deweloperów oraz użytkowników końcowych. Oprócz tego społeczeństwo pomogło stworzyć sporo wtyczek i motywów dla systemu. Dzięki temu możecie realizować większość projektów za pomocą gotowych rozwiązań. Dlatego wybierając system dla strony, zachęcamy zwrócić uwagę na WordPress. On na pewno spełni wszystkie Wasze potrzeby.

W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy nową listę motywów WordPress dla blogów. Jeśli poszukujecie templatkę do innego tematu niszowego, zapraszamy do przeglądu artykułów w rozdziału „Blogowanie i eBiznes”. Znajdziecie tam sporo ciekawych skórek graficznych.

Do dzisiejszej listy wybraliśmy najnowsze motywy z oferty TemplateMonster. Są stworzone przez różnych dostawców, więc posiadają własne wtyczki i widgety. Dlatego możecie wybrać te rozwiązania, które bardziej się podobają. Wspólne w tych motywów są:

  • Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami www.
  • Wsparcie popularnych wtyczek dla WordPress.
  • Obecność dokumentacji i wsparcie techniczne zapewniane przez twórców.

Oprócz tego każdy motyw zawiera dodatkowe opcje personalizacji. Dlatego możecie szybciej dostosować motyw do własnych potrzeb.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z wybranymi motywami.

Uwaga: klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

 

ANIMAG

Ten motyw na pewno przypadnie do gustu miłośnikom anime i mangi. Chociaż nie ma problemu dostosować go do innych tematów blogowych. Templatka ma czysty projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na duże obrazy i typografie. Do wyboru dostępne są 2 schematy kolorów dla strony – biały i czarny. Także możecie ich dostosować pod własne potrzeby.

Motyw Animag zawiera MegaMenu, Contact Form 7, suwak, galerię, przełącznik kolorów, opcje mediów społecznościowych itd. On także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Templatka ma poprawny kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. On także jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

HashNews

Ten motyw może być dostosowany do różnych blogów tematycznych oraz portalów newsowych. Ma kilka gotowych układów dla strony głównej oraz gotowe projekty dla nagłówka i stopki. Także możecie skorzystać z 20+ rozszerzeń, co pozwala dodać różne typy zawartości na stronę. Zarządzać elementami strony można za pomocą KingComposer – popularnego wizualnego kreatora dla WordPress. On oferuje 40+ widgetów do tworzenia rozbudowanych stron.

Oprócz KingComposer do templatki były włączone MiniCart, Ajax Contact Form, Ajax Cart popup, MegaMenu, galeria, suwak itd. Templatka także wspiera fonty webowe Google, Font Awesome. Także możecie Państwo zainstalować popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. On także jest responsywny i przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

 

Tripster

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć blog poświęcony podróżom. W projekcie główny nacisk został położony na duże obrazy i typografie. Dlatego na stronie głównej zebrane są sekcje z najnowszymi wpisami, galeria i różne porady. Możecie zarządzać tymi elementami za pomocą Elementora. Do zalet projektu warto zaliczyć wygodne opcje nawigacji. Dzięki nim internauci mogą szybko przejść do interesującego wpisu.

Motyw zawiera rozwijane menu, projekty i usługi, suwak, galerię, formularz zapisywania na newsletter, formularz kontaktowy itd. Możliwości Elementora zostały rozszerzone za pomocą wtyczki JetElements. Dzięki temu macie dodatkowe widgety do tworzenia strony za pomocą wizualnego kreatora. Motyw także wspiera fonty Google i technologię Retina. On ma poprawny kod i jest optymizowany pod kątem SEO.

ZOBACZ>>>

 

Vulitin

Jeszcze jeden funkcjonalny motyw do tworzenia blogów i stron z wiadomościami. Posiada 8 unikatowych projektów dla strony głównej, kilka gotowych projektów dla podstron oraz dla elementów witryny: nagłówku i stopki. Dodatkowo można skorzystać z wygodnych opcji zarządzania wyglądem, które dostępne w sekcji „Personalizacja”. Tempaltka także posiada wizualny kreator stron WP Backery Page Builder i dodatkowe elementy dla niego.

Ten motyw został zbudowany w oparciu o Redux Framework i posiada sporo ciekawych opcji. Oprócz tego on zawiera rozwijane menu, suwak, galerię, manager pasku bocznego, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp, WooCommerce i inne wtyczki z repozytorium WordPress. Do innych zalet motywu można odnieść responsywność i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

ZOBACZ>>>

 

Glossel

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia blogu o samochodach. Jednak nie ma żadnego problemu, aby go dostosować pod inne tematy blogowe. Templatka zawiera dodatkowe układy dla nagłówka i stopki oraz wygodne opcje personalizacji. Także możecie skorzystać z Elementora do edycji obecnych stron i tworzenia nowych. W paczce z motywem znajdziecie komercyjne obrazy, które możecie stosować na stronie bez ograniczeń.

Do motywu były włączone kluczowe rozszerzenia, w tym rozwijane menu, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych, formularz kontaktowy. Dodatkowo można skorzystać z wtyczek JetElements, JetBlocks, JetBlog, JetTricks, JetThemeCore oraz JetData Importer. Motyw także wspiera fonty Google i technologię Retina. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

 

Kreeti

Kreeti to rozbudowany motyw do tworzenia blogów i stron z wiadomościami. Za pomocą dostępnych układów dla strony głównej i podstron możecie ustawić optymalny wygląd dla blogu. Dalej go można modyfikować za pomocą dostępnych opcji personalizacji. Także warto wydzielić różne widgety. Z ich pomocą łatwo dodawać ciekawe informacji na stronę domową.

 Motyw oferuje wszystkie niezbędne opcje i funkcje do tworzenia profesjonalnego bloga. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, suwak, galerię, formularz kontaktowy oraz formularz zapisywania na newsletter. Kod motywu został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona będzie przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>>

TVChannel

Ten motyw może być dostosowany do różnych tematów blogowych. Templatka ma uniwersalny projekt, który można modyfikować za pomocą opcji personalizacji. Także możecie wykorzystać Elementor do zarządzania widgetami i sekcjami na stronie. Do zalet templatki można odnieść wygodne opcje nawigacji i proste efekty animacyjne.

Motyw TVChannel posiada rozwijane menu, manager pasku bocznego, formularz zapisywania na newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Możliwości wizualnego kreatora zostały rozszerzone za pomocą dodatkowych wtyczek Jet od zespołu ZEMEZ. Wśród nich można wyróżniać JetElements, JetTabs oraz JetBocks. Templatka również wspiera fonty Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

EcoDex

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć blog o jedzeniu. Jego projekt został wykonany w biało-zielonych kolorach i zawiera soczyste obrazy tematyczne. Także możecie skorzystać z szeregu widgetów do umieszczenia różnych typów zawartości na stronie. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzenia funkcji bloga, templatka jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami do WordPress.

Ten motyw posiada kluczowe rozszerzenia do tworzenia bloga. Wśród nich można znaleźć rozwijane menu, galerię, formularz zapisywania na newsletter, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka posiada dodatkowe wtyczki Jet, w tym JetElements, JetBlocks, JetBlog, JetMenu, JetThemecore oraz JetrTricks. Motyw również jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

ZOBACZ>>>

Techtonix

Ten motyw jest poświęcony technologiom i świetnie nadaje się do tworzenia bloga tematycznego. Posiada gotowe układy do nagłówka, stopki oraz dodatkowe opcje zarządzania wyglądem. Oprócz tego motyw ma uniwersalny projekt i zmiana obrazów wyróżniających i banerów sprawi, że strona będzie wyglądała inaczej. Do użycia jest także dostępny Elementor i dodatkowe widgety do niego.

Templatka posiada rozwijane menu, galerię, formularz zapisywania na newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw także wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Więc możecie Państwo szybko dodać brakujące opcje na stronę. Templatka również wspiera fonty Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>>

 

Ecolus

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia bloga o jedzeniu. Templatka ma tematyczny projekt, który łącze duże obrazy i typografie. Także warto wyróżnić proste efekty animacyjne. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartościach tekstowych. Do innych zalet projektu można zaliczyć wygodne opcje nawigacji. One pomagają internautom szybko poruszać się po stronie.

Do motywu były dodane MegaMenu, manager rezerwacji, projekty i usługi, oponie klientów, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także zawiera Elementor i wspiera popularne wtyczki dla WordPress. Kod motywu został stworzony w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona będzie przyjazna SEO.

ZOBACZ>>>

 

Autor: Janusz Kamiński

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: