Tylko dziś

Tekst ten jest wykorzystywany przez DDA i osoby uzależnione, ale takie prawdy życiowe może przecież wziąć pod uwagę każdy. Aby nie wdrażać w życie wszystkiego naraz, możesz każdego dnia przepracować po jednym zaleceniu. A potem możesz spróbować ze wszystkimi od razu. Powodzenia!

– Tylko dzisiaj postaram się przeżyć ten jeden dzień i nie będę próbował rozwiązać od razu wszystkich moich życiowych problemów.

– Mogę w ciągu tych 12 godzin robić coś, co przeraziłoby mnie, gdybym musiał zajmować się tym przez resztę życia.

– Tylko dzisiaj będę szczęśliwy. Wygląda na to, że Abraham Lincoln miał rację mówiąc: “Większość ludzi jest o tyle szczęśliwa, o ile tak sobie postanowi”

– Tylko dzisiaj dostosuję się do okoliczności zamiast próbować dostosować je do moich potrzeb. Przyjmę to, co mi da los.

– Tylko dzisiaj będę zgodny, będę wyglądał tak dobrze, jak tylko potrafię.

– Tylko dzisiaj będę mówił niskim głosem, będę zachowywał się uprzejmie.

– Tylko dzisiaj nie będę krytykował, nikogo oskarżał, nikogo ustawiał.

– Tylko dzisiaj będę miał program. Być może nie będę się stosował do wszystkich jego zasad, ale będę go miał.

– Tylko dzisiaj ochronię siebie przed dwiema chorobami: pośpiechem i niezdecydowaniem.

– Tylko dzisiaj znajdę dla siebie spokojne pół godziny, aby się zrelaksować. W tym czasie spróbuję się przyjrzeć mojemu życiu z lepszej perspektywy.

– Tylko dzisiaj nie będę się bał. Będę cieszył się tym, co jest piękne, wierząc, że jeśli dam coś od siebie światu, to to samo od niego dostanę.

Skomentuj!

3 odpowiedzi na “Tylko dziś”

  1. Teraz tylko muszę znaleźć wolę na realizację tego, bo te “zalecenia” są bardzo mądre i na pewno przydadzą mi się w moim życiu…

Leave a Reply

%d bloggers like this: