Upadek firmy

Może się komuś wydawać, że firma, z którą współpracuje, istnieć będzie zawsze, a dochody generowane dzięki niej będzie mieć też zawsze.

A jednak… upadają największe firmy. To się może zdarzyć z wielu powodów. Czasami będą to nietrafione inwestycje, czasami kryzys gospodarczy, kiedy indziej wystarczy jeden nieuczciwy pracownik albo zła opinia, choćby nawet krzywdząca.

Co możesz zrobić, gdy upadnie firma, z którą współpracujesz i masz dzięki niej dochody? Tak, nic nie jesteś w stanie zrobić z tą firmą. Nie postawisz jej na nogi. Za to możesz się przygotować na taką ewentualność. Dywersyfikacja dochodów – o tym piszę często. Oznacza to, że lepiej współpracować nie z jedną, a z kilkoma firmami. A na pewno budować swoje listy mailingowe, zespół współpracowników, dzięki którym będziesz mógł zbudować strukturę w innej firmie, gdyby Wasza upadła.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Nie myśl więc w kategoriach „coś wymyślę, jak firma padnie, a teraz nie zajmuję się tym”! Przygotuj się na taką sytuację, bo może się zdarzyć. A wtedy zamiast wpadać w panikę, będziesz wiedział co robić: wykorzystać swoje listy mailingowe i zespół współpracowników do zbudowania nowego biznesu. Tylko tyle i aż tyle. 

darmowy kurs ebiznesu

 

Skomentuj!

Leave a Reply

%d bloggers like this: