Velgid – sieć reklamy efektywnościowej

velgidSieć afiliacyjna Velgid oferuje reklamodawcom i wydawcom usługi, które mają na celu oczywiście zarabianie.

W tym opisie skupię się na tym, co może zyskać wydawca. A właścicieli firm i sklepów zapraszam TUTAJ dowiedzie się tam więcej jak przystąpić do tej sieci.

A wydawca, czyli właściciel, który posiada stronę, blog, a nawet tylko stronę na Facebooku, zarabia na umieszczaniu reklam różnego rodzaju. Każdy zakup lub kliknięcie w link czy inną formę reklamy oznacza prowizję dla wydawcy.

Dzięki temu, że sieć skupia wiele różnych firm i sklepów, nie trzeba zapisywać się do wielu programów partnerskich, żeby wybrać tematykę reklam odpowiednią do strony i odwiedzających. Trzeba też pamiętać, że wiele firm, sklepów, banków nie prowadzi własnych programów partnerskich, tylko korzysta właśnie z sieci afiliacyjnych.

Oczywiście wydawca decyduje, jakie reklamy wstawia na stron czy bloga. Można to zrobić w kliku formach:

„Kreacje reklamowe

Kreacje reklamowe do naszych programów partnerskich gwarantują powodzenie prowadzonych działań marketingowych oraz zapewniają wysoką konwersję sprzedaży. Stworzone z myślą o zwiększaniu konwersji sprzedaży. Dostosowują się w zależności od użytkowników Twojego serwisu. Badając preferencje oraz zainteresowania poszczególnych osób odwiedzających Twój serwis dostosowujemy wyświetlane kreacje reklamowe. Nie musisz zastanawiać się jakie bannery są najskuteczniejsze, wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię rozmiar a nasza pula bannerów dostosuje się do Twojego serwisu internetowego.

Kody rabatowe oraz promocje

Nasi Reklamodawcy chętnie i często udostępniają za pośrednictwem naszej platformy kody rabatowe do swoich sklepów internetowych. Kody te trafiają przez różne kanały prosto do Wydawców. Udostępniamy je zarówno poprzez zaawansowany panel Wydawcy jak i przez API oraz kanały RSS. Już zawsze będziesz na bieżąco z najnowszymi rabatami, a Twój serwis wzbogaci się o nową wartość.

Pliki product feed (XML)

Wszystkie produkty oraz oferty naszych Reklamodawców udostępniamy w formacie pliku XML. Do wyboru masz wiele schematów udostępnianych przez sieć Velgid. Listę wszystkich produktów danego programu partnerskiego możesz wyeksportować do takich formatów jak Nokaut, Ceneo, Okazje, IOF. Nasze pliki XML są codziennie aktualizowane i dynamiczne generowane na podstawie zawsze aktualnych danych. Zwracamy wszystkie informacje jakie udostępniają nam Reklamodawcy. Badając i analizując ruch w danym sklepie dynamicznie dopasowujemy oferte w pliku XML prezentując tylko te produkty które mają wysoki wskaźnik CTR.

Boksy produktowe

Zarówno dla mniejszych jak i większych serwisów przygotowaliśmy boksy reklamowe. Jest to forma reklamy graficznej za pomocą której można przedstawić użytkownikowi najlepsze produkty z danego programu partnerskiego. Nie musisz sprawdzać który produkt w danym sklepie sprzedaje się najlepiej, aby zaprezentować go swoim użytkownikom. Nasze boksy reklamowe podobnie jak kreacjre reklamowe dopasowują się zarówno pod użytkowników Twojej witryny jak i sklep. Badamy ruch w danym sklepie z nami współpracującym na podstawie którego generujemy dynamiczne boksy reklamowe. Dodatkowo wybierając taką formę prezentacji oferty możesz korzystać z udostępnianych przez nas programów partnerskich w modelu CPC.

Linki partnerskie

Najprostszą formą reklamy są linki partnerskie. Wystarczy,że opublikujesz dany link partnerski na swoim profilu na Facebook’u, a za każdy zakup Twoich znajomych będziesz otrzymywał prowizję. Nie musisz posiadać witryny internetowej, aby zacząć zarabiać. Często udzielasz się na forach dyskusyjnych lub piszesz komentarze? To najprostszy, a zarazem bardzo skuteczny sposób na rozpoczęcie działań marketingowych.

API Velgid

Zaawansowany mechanizm za pomocą którego możesz jeszcze lepiej zintegrować swoją stronę z platformą Velgid. Poprzez API udostępniamy praktycznie większość informacji na temat programów partnerskich, Twoich statystyk, wygenerowanych transakcji, leadów, klików. Możesz pobrać najnowsze kody rabatowe, pliki XML czy sprawdzić najlepiej sprzedające się produkty. Szczegółowa dokumentacja API Velgid dostępna jest tutaj.”

Wchodząc na stronę Velgid>>> możesz zobaczyć jakie programy partnerskie są zrzeszone w tej sieci. Wybór jest spory i powiększa się, więc można wybrać odpowiednią tematykę reklam na własną stronę.

Jakie są modele rozliczeń? Typowe, czyli:

CPL (cost per lead) – rodzaj programu partnerskiego polegającego na przyznawaniu polecającemu premii, za wykonanie przez klienta jakiejś czynności – np. wypełnienie formularza subskrypcji na stronie.
CPC (cost per click) – rodzaj reklamy internetowej, której kluczowa rola polega na płatności za kliknięcie (w link, banner), natomiast nie za jego wyświetlenie. Osoba reklamująca swoją firmę bądź usługi płaci za każdego użytkownika, który przejdzie do strony reklamodawcy za pomocą bannera lub linku partnerskiego. Płacisz tylko za unikalne kliknięcia które według obowiązujących norm w sieciach afiliacyjnych to jedno kliknięcie z jednego adresu IP co 24h.
CPS (cost per sale) – rodzaj reklamy internetowej, który polega na naliczaniu określanej kwoty (prowizji) za dokonanie przez internautę zakupów w serwisie internetowym reklamodawcy, które nastąpiło po uprzednim kliknięciu w daną reklamę.
CPM (cost per mille) – w reklamie internetowej jest to koszt dotarcia do tysiąca odbiorców i obliczany jest na podstawie liczby odsłon bannera lub innej reklamy graficznej (widżet itp).

Wysokość prowizji

Prowizje zależą oczywiście od aktywności wydawcy, liczby odwiedzających jego strony, zainteresowania, itd. To wiadomo. A jeśli chodzi o wysokość to wahają się od kilku złotych do kilkuset w przypadku droższych produktów czy usług. Mówię o jednorazowych, więc trzeba je pomnożyć razy ilość klientów, którzy są polecani z naszych linków partnerskich.

Masz również wsparcie techniczne i merytoryczne, z którego można śmiało korzystać. Jest również blog, z którego można dowiedzieć się najnowszych wieści związanych z siecią. Zapraszam więc do Velgid.

Link do rejestracji>>>

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: