Warunki mieszkaniowe

 Czy mieszkasz samodzielnie?

Czy wielkość mieszkania / domu jest wystarczająca dla Ciebie i Twojej rodziny?

Czy będzie konieczne powiększenie metrażu (np. z uwagi na powiększenie się rodziny, dorastanie dzieci)?

Czy wraz z Tobą mieszkają inne pokolenia (rodzice, teściowie, dorosłe dzieci)?

Czy powstają z tego powodu konflikty?

Czy niezależnie od powyższego jesteś zadowolony z warunków mieszkaniowych?

 

Budowa mieszkań, łatwo dostępne i tanie kredyty, to hasła kampanii wyborczych od wielu lat. Pomimo braku mieszkań, w Polsce jest wysoki odsetek posiadania lokali mieszkalnych na własność. Oznacza to, że jeśli już ktoś ma to upragnione M, to jest to najczęściej jego własność. Zamożni obywatele…

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Nie ma co udawać, że szczególnie dla młodych ludzi, będących na tak zwanym dorobku, zdobycie własnego mieszkania czy domu to jeden z ich głównych celów życiowych. Własny dach nad głową oznacza poczucie bezpieczeństwa, miejsce do budowania rodziny. Jest to więc element jakości życia silnie połączony z innymi.

Wróćmy na chwile do powyższych pytań. Można bowiem być na swoim, ale tworzyć rodzinę wielopokoleniową, na przykład mieszkając z… teściami. Mogą być ludźmi do rany przyłóż, każdy może się starać, ale jak wynika
z mojego doświadczenia zawodowego, prawie zawsze ktoś komuś nadepnie na odcisk, narazi się byle czym. Konflikty narastają, zaczynają przeszkadzać nawet drobiazgi, obydwie strony myślą tylko o jednym: mieszkać osobno! A jeśli tak nie jest, to moje szczere gratulacje!

Tak więc jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia, to może powodem są warunki mieszkaniowe?

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: