Warzywa w diecie

f2d7c0262060d24142101d7f519ebaa0Warzywa są zdrowe, tego twierdzenia nikt nie podważa. Ich jedzenie przez każdego, nie tylko osoby odchudzające się, jest nie tyle zalecane co wskazane.

Warto jednak wiedzieć czy warzywa, które kupujesz są zdrowe. No jak kto?! Warzywa mogę być niezdrowe?! Zwróć uwagę jednak na to, gdzie rosły sobie roślinki, które kupujesz. Mogą pochodzić od zaprzyjaźnionego rolnika, ale jeśli ten ma pole przy ruchliwej drodze, to te warzywa nafaszerowane są metalami ciężkimi, a te, jak wiadomo, są przyczyną alergii  i chorób nowotworowych. Tak więc nawet mrożonka może być zdrowsza od tak uprawianych roślin.

Warzywa można jeść bez ograniczeń

Dzieje się tak dlatego, że duża objętość i zawartość błonnika zawarta w warzywach oszukuje głód. A błonnik daje uczucie sytości i zapewnia regularną przemianę materii i ułatwia trawienie. Ponadto warzywa posiadają witaminy, składniki mineralne. A duża zawartość wody sprawia, że są niskokaloryczne.

Tak więc warzywa nie tylko są zdrowe, ale również pomogą Ci w walce z apetytem i kilogramami. 

Skomentuj!

7 odpowiedzi na “Warzywa w diecie”

  1. Właśnie od jakiegoś czasu zacząłem częściej jeść warzywa i owoce też. Z rana bananka zamiast pitnego jogurtu z bułką słodką. Naprawdę czuć różnicę. Nie wiem kto mnie wprowadził w błąd o tym jedzeniu jogurtu z rana. TO ściema. Owoce i warzywa górą już zawsze 🙂

    • Był taki trend wykreowany również przez reklamy firm, że jogurt zastąpi wszystko. Mało brakowało, a twierdziliby, że seks też 🙂

  2. Nie trzeba raczej nikogo przekonywać do zbawiennego wpływu warzyw na dietę i nas samych. Ze swojej strony szczególnie polecam kukurydzę.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: