Wiek

Jak można wpłynąć na taki element jakości życia jak wiek? Przecież to niemożliwe. Nawet jeśli uwierzymy reklamom, że możemy być młodsi, albo co najmniej nie starzeć się, pod warunkiem, że użyjemy… (tu wstaw nazwę produktu). Oczywiście wieku się nie zmieni, nie oszuka, nie można przed upływem czasu uciec. I Ty również nie możesz.

Musisz to zjawisko jedynie zaakceptować.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Niezgoda na coś, na co nie masz wpływu, oznacza frustrację, niezadowoleniem, depresję. Zaakceptuj upływ czasu, starzenie się, zmiany zachodzące w Twoim organizmie. Są naturalne i nieuchronne. Do starzenia się można się przygotować, a nawet należałoby. Psychicznie, o czym była mowa, ale również fizycznie. Dbaj o zdrowie już teraz, będziesz zdrowszy na starość.
I choć brzmi to zdanie jak wyjęte ze skeczu, jest jednak bardzo mądre. Starość pod względem fizycznym nie jest najłatwiejsza, człowiek choruje, jest coraz mniej sprawny, zawodzą narządy zmysłu. Im więcej dbamy o siebie przez całe życie, tym lepszej jakości będzie nasz starość. Dbaj o relacje z innymi a na starość nie będziesz samotny!

A jaki jest najlepszy wiek? Każdy! Wykorzystuj atuty i przywileje swojego wieku o ciesz się życiem. Zacznij już teraz.

Więcej w mojej książce: Jakość życia. Jak ją podnieść i cieszyć się życiem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: