WordPress jako serwis społecznościowy, czyli zrób sobie Facebooka

Wordpess dzięki systemowi wtyczek, rozszerzeń i różnych szablonów może być zamieniony w różnorodne serwisy, w tym w serwis społecznościowy.

Tak, na bazie WordPressa każdy może sobie zrobić swój własny Facebook. Oczywiście taki serwis społecznościowy będzie dużo prostszy, ale jeśli ktoś chce skupić wokół siebie czy swojej marki własną społeczność, to jest to dobre rozwiązanie. Na przykład dla wspólnoty mieszkaniowej, szkoły, małego miasta itp.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Jak więc przekształcić WordPressa w medium społecznościowe? Po prostu wgraj odpowiednią wtyczkę, czyli najbardziej popularną –  BuddyPress. Ma ona również dodatkowe rozszerzenia, szablony, więc można sobie bardzo prosto rozbudować swój własny serwis. I posiadać te wszystkie funkcje dużych serwisów tego typu: profile, strumienie aktywności, połączenia z przyjaciółmi, prywatne wiadomości, różne grupy.

Podstawowa wersja BuddyPress jest bezpłatna i szukasz ją i instalujesz tak jak i inne wtyczki WordPress. Albo pobierz stąd 

Kto wie, może zaczynając od WordPressa skończysz będąc właścicielem następnego Facebooka?

 

 

Skomentuj!

8 odpowiedzi na “WordPress jako serwis społecznościowy, czyli zrób sobie Facebooka”

    • Trzeba mieć marzenia! Kto powiedział, że jak się Google+ nie udało, to któremuś z Czytelników się nie uda? 🙂

  1. WordPress coraz bardziej mnie zachwyca ale i zadziwia. Lubie takie nowinki a wiem o nich dzięki twojemu blogowi – jest świetny. ten ogrom informacji jaki tu zamieszczasz ułatwia nie jednemu życie uwierz

Leave a Reply

%d bloggers like this: