10 najlepszych motywów WordPress – jesień 2017 r.

Autor: Janusz Kamiński

Lato powoli zbliża się do końca i jest to sygnałem do rozpoczęcia aktywności we wszystkich ludzkich działaniach, w tym i biznesie. Dlatego, jeśli planujecie przedstawić swój nowy projekt w Internecie, musicie przyspieszyć  z realizacją strony, aby zaprezentować ją w nowym sezonie jesiennym. W przypadku, gdy zostawiliście lato na urlop i nie mieliście jeszcze czasu na poszukiwania odpowiedniego projektu do witryny internetowej, nie przejmujcie się. Na naszej stronie możecie znaleźć  ciekawe zestawy z motywami dla WordPress i wybrać najlepszą templatkę dla siebie. Oprócz tego przygotowaliśmy najnowsze templatki dla popularnego CMS, które zbudowane są zgodnie najnowszymi trendami w projektowaniu stron internetowych. To wszystko pomoże Wam wybrać najlepsze rozwiązanie do przedstawienia pomysłu w Internecie.

Poniższe motywy dla WordPress stworzone są przez zespół deweloperów z TemplateMonster. Dzięki temu  były zrealizowane nie tylko kreatywne projekty i stylowe efekty animacyjne, lecz także szereg opcji. Funkcjonalność templatek jest zabezpieczona przez najnowszą wersję Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać z różnych wtyczek i widgetów Cherry do tworzenia profesjonalnych stron www. Oprócz tego do templatek był włączony Power Builder i moduły treściowe. Z ich pomocą można zarządzać zawartością strony dzięki technice „Przeciągnij i upuść”.

Do innych zalet motywów od TemplateMonster można zaliczyć responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. To pozwala użytkownikom korzystać  z pełnej funkcjonalności strony bez różnicy na to, jakie urządzenie było wybrane przez nich. Także kod templatek odpowiada standardom W3C i rekomendacjom wyszukiwarek internetowych. A więc nie musicie optymalizować kodów motywów od podstaw. One od razu będą przyjazne dla SEO.

W zależności od typu licencji motywu, w paczce z produktem znajdziecie pliki PSD i obrazki komercyjnie (dla licencji do jednorazowego użytku one są). Przy tym każda z templatek zawiera rozszerzoną dokumentację i posiada dożywotne wsparcie techniczne. Dlatego, jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania lub problemy związane z instalacją oraz użyciem motywu, możecie się zgłosić do pracowników firmy. Oni są dostępni 24/7.

Uwaga: Nie zamieszczam grafik, bo klikając w ZOBACZ a następnie w przycisk Zobacz live demo zobaczysz działanie każdej skórki!

HotelBliss

Jeśli poszukujecie funkcjonalnego rozwiązania do stworzenia strony dla hotelu, podana templatka spełni wszystkie Wasze potrzeby. Została zbudowana w oparciu o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu zawiera szereg opcji. Oprócz tego motyw ma nowoczesny projekt, w którym główny nacisk został położony na duże obrazki prezentujące hotel.

Strona główna jest wizytówką  hotelu. Na niej znajduje się pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej suwaka umieszczone są sekcje z informacją o hotelu, pokojach, śniadaniach oraz fotografie z profilu na Instagramie. Także tutaj jest manager rezerwacji, co pozwala odwiedzjącym szybko wybrać i opłacić interesujący pokój. A jeśli chcą dostawać informację o aktualnych akcjach i wydarzeniach, mogą zapisać sią na newsletter.

Jak napisałem powyżej, podana templatka zawiera wtyczki Cherry, które znacznie rozszerzają jej funkcjonalność. Oprócz tego do motywu jest dodany Power Builder i 25+ modułów treściowych. Z ich pomocą można tworzyć nietypowe projekty wpisów lub stron i zarządzać nimi jednym kliknięciem myszką. Templatka również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

ZOBACZ>>> 

 

Jordan

Podany motyw jest poświęcony tematom winiarskim, dlatego będzie idealnie pasować do stworzenia strony dla firmy pracującej w tej dziedzinie. Chociaż nie ma żadnego problemu, aby wykorzystać go do realizacji na przykład blogu hobbistycznego. Templatka posiada wszystkie niezbędne rozszerzenia dla realizacji tego celu. Oprócz tego ma rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko modyfikować wygląd strony i sprawdzać zmiany na bieżąco.

Na stronie głównej można znaleźć krótką informację o winiarni, oferowanych produktach i opiniach klientów. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą przejść do rozdziału z winami i kupić interesujące produkty. Zrobić zamówienie można bezpośrednio ze strony głównej, korzystając z odpowiedniego managera zamówień. Przycisk do niego znajduje się na górze tej strony.

Motyw Jordan rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala używać go do tworzenia dowolnej liczby stron www. Templatka opiera się również o ostatnią wersję Cherry Framework. Dzięki temu możesz korzystać z rozwijanego menu, managera zamówień, kalendarza, mediateki, opcji mediów społecznościowych itd. Także ten motyw wspiera fonty webowe Google i posiada mapę Google.

ZOBACZ>>>

 

Travelop

Z pomocą podanego motywu możesz stworzyć  nowoczesny blog poświęcony podróżom. Jednak może być dopasowany do innych celów niszowych. Tym bardziej, że odnosi się do produktów GPL, a więc może być używany wielokrotnie. Oprócz tego motyw posiada wszystkie opcje niezbędne do stworzenia dobrego blogu bez stosowania cudzych rozwiązań.

Projekt motywu ma 2-kolumnowy układ, co pozwala w wygodny sposób umieszczać wszystkie elementy na witrynie www. Po prawej stronie znajdują się artykuły do czytania, a po lewej – widgety, które ułatwiają nawigację po stronie. Oprócz tego do użytku dostępne są widgety do wyświetlania informacji o autorze, zapis na newsletter i linki do profili blogu w populatnych sieciach społecznościowych.

Motyw Travelop zawiera tylko kluczowe wtyczki Cherry, których starczy do realizacji tego typu stron www. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych funkcji, możecie je  łatwo wprowadzić. Motyw jest kompatybilny z popularnymi rozszerzeniami na stronie wordpress.org. Oprócz tego ma poprawny kod. A więc nie musisz dopasowywać go do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>> 

 

Creative Design

Jeśli potrzebujesz nowoczesnego rozwiązania do stworzenia strony firmowej dla biura architektonicznego, trafiłeś na dobry motyw. Po pierwsze  ma dynamiczny projekt, w którym zostały połączone efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i CSS oraz Parallax. Po drugie motyw opiera się o Cherry Framework, co pozwala  korzystać z 100+ różnych opcji podczas realizacji strony internetowej.

Po wejściu na stronę główną można znaleźć niezbędne informacje o firmie i oferowanych usługach. Tutaj jest sekcja z informacją powitalną, przeglądem usług oraz pracowników biura. Oprócz tego odwiedzający mogą zapoznać się z realizowanymi projektami, przeglądając foto z galerii. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można przez rozwijane menu górne oraz przez menu umieszczone w stopce strony.

Chociaż podany motyw został zbudowany w oparciu o poprzednią wersję Cherry Framework, to zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Do Twojego użytku dostępne są MegaMenu, galeria z filtrami, zakładki ulubionych stron, chmura tagów, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw zawiera wtyczki z rodziny MotoPress – wizualny edytor treści i suwak. Dzięki nim można dodawać zawartość na stronę i zarządzać jednym kliknięciem myszki.

ZOBACZ>>>

 

Channel

Ten motyw będzie pasował  do tworzenia blogów o podróżach, lecz także do realizacji stron dla biur podróży. Taki szeroki spektrum zastosowań templatki jest możliwy dzięki obecności szeregu opcji, które pozwalają spełnić wszystkie Wasze potrzeby. Oprócz tego motyw zawiera pliki PSD i rozszerzoną dokumentację, co pozwala zmodyfikować jego wygląd odpowiednio do Waszych pomysłów.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać obrazki promujące działalność firmy. Poniżej umieszczone są sekcje z informacją powitalną, popularnymi oraz ostatnio dodanymi artykułami. Na dole strony znajduje się formularz kontaktowy, który pozwala odwiedzającym zadać dodatkowe pytania managerowi firmy.

Funkcjonalność tego motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 4.0. Dzięki temu możecie korzystać ze 100+ rożnych opcji. Kupując templatkę otrzymacie również roczną licencję na wizualny edytor treści MotoPress i wizualny suwak MotoPress. Z ich pomocą można zarządzać elementami strony dzięki technice „Przeciągnij i upuść”.

ZOBACZ>>>

 

Adv

Jeśli poszukujesz stylowego motywu do stworzenia portfolio dla fotografa, musisz zwrócić uwagę na Adv. Ma kreatywny projekt, który został wykonany w biało-żółtych kolorach z dodaniem czarnego. Takie połączenie kolorów pozwoli skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Oprócz tego motyw zawiera funkcjonalną galerię, dzięki której można w różny sposób przedstawiać swoje prace klientom.

Strona główna nie posiada tradycyjnego suwaka. Zamiast niej znajduje się sekcja z informacją powitalną od fotografa. Poniżej umieszczone są informacje o oferowanych usługach, foto z galerii i opinie klientów. Osoby odwiedzające mogą przejść do blogu i zapoznać się z ostatnimi artykułami tematycznymi. Oprócz tego mogą dołączyć do grona fanów w popularnych sieciach społecznościowych. Linki do profili fotografa są w stopce strony

Motyw Adv został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 4.0. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, rozbudowanej galerii, kalendarza, chmury tagów itd. Motyw wspiera fonty webowe Google, dzięki czemu możeciecie używać  ponad 500 stylowych typografii do wyróżnienia tekstu na stronie internetowej. Templatka ma również poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

ZOBACZ>>> 

 

The Garden Decor

Podany motyw jest poświęcony tematowi projektowania ogrodów. Chociaż może być też łatwo dopasowany do innych tematów biznesowych. Templatka odnosi się do nowej lini produktów TemplateMonster, dlatego posiada rozbudowane opcje personalizacji. To pozwala modyfikować wygląd strony bez wchodzenia w kod. Templatka zawiera rozszerzoną dokumentację. Z jej pomocą możecie zapoznać się z możliwościami produktu i zbudować stronę www według własnych potrzeb.

Projekt motywu został wykonany w biało-czarnych kolorach z lekkim akcentem zielonego. Zielonego używa się do wyróżnienia elementów nawigacyjnych oraz elementów graficznych. Wybór takiego rozwiązania pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Tym bardziej, że obrazki są dobrze wyróżnione na białym tle. Motyw ma również wygodną nawigację. Dzięki temu odwiedzający mogą szybko znaleźć interesującą informację.

Podany motyw jest na 100% GPL. Oznacza to, że możecie używać go do stworzenia nieograniczonej liczby stron www. Oprócz zalet tego typu licencji do templatki były dodane wtyczki i widgety wchodzące w najnowszą wersję Cherry Framework. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Zawiera także mapę od Google.

ZOBACZ>>>

 

Roadlaw

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest on przeznaczony do tworzenia stron dla szkół jazdy. Templatka ma kreatywny projekt, w którym zostały połączone z jednej strony prostota, a z drugiej – funkcjonalność. Zrealizowany dzięki użyciu minimalnej ilości efektów animacyjnych i dodaniu tylko niezbędnych widgetów na stronę. Takie rozwiązanie pozwoliło znaczniej przyspieszyć czas ładowania strony na mobilnych urządzeniach klientów.

Po wejściu na stronę główną odwiedzający mogą znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące kursów i szkoły. Na niej jest sekcja z informacją powitalną, przeglądem kursów jazdy, cenami i krótką informacją o instruktorach nauki jazdy. Odwiedzjący mogą znaleźć opinie byłych klientów oraz przejść do ostatnich artykułów na blogu. A jeśli wynikną dodatkowe pytania – zgłosić je do managera strony, używając odpowiedniego formularza kontaktowego.

Motyw Roadlaw opiera się o Cherry Framework wersji 5.0. Dzięki temu do templatki są dodane: rozwijane menu, mediateka, kalendarz, opcje mediów społecznościowych itd. Do Twojego użytku jest Power Builder i moduły treściowe. Z ich pomocą można dodawać różne typy zawartości na stronę i zarządzać nimi dzięki technice „Przeciągnij i Upuść”.

ZOBACZ>>> 

 

IronMass

Jeśli macie  klub sportowy i chcecie powiedzieć o nim w Internecie, będziecie potrzebowali funkcjonalnego motywu dla realizacji tego celu. IronMass jest właśnie takim rozwiązaniem, które spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania klientów. W jego projekcie użyte są jakościowe obrazki, jaskrawe kolory i stylowe efekty animacyjne. Dzięki temu strona przypadnie do gustu Waszym klientom.

Po wejściu na stronę główną można znaleźć informacje o oferowanych usługach, trenerach, przejść do najnowszych artykułów z blogu. Psoby odwiedzające mogą znaleźć także opinie członków klubu i zobaczyć fotografie z profilu na Instagramie. Dostać się do pozostałych informacji można za pomocą rozwijanego menu górnego oraz linków do głównych działów w stopce strony.

Motyw IronMass rozpowszechnia się na licencji GPL 3.0. Dzięki temu możecie go przebudowywać i używać do tworzenia stron o różnych tematach. Wśród kluczowych funkcji templatki można wydzielić obecność rozwijanego menu, opcji mediów społecznościowych, chmurki tagów, przycisku „Powróć do góry strony” itd. Funkcjonalność motywu można rozszerzyć za pomocą wtyczek z serwisu wordpress.org.

ZOBACZ>>> 

 

BookGroup

BookGroup to funkcjonalne rozwiązanie do stworzenia strony dla wydawnictwa. Oprócz szeregu wbudowanych opcji, motyw ma kreatywny projekt. W nim zostały połączone proste efekty animacyjne, jakościowe obrazki i duża typografia. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości strony, a nie na jej wyglądzie.

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, do którego można dodać informacje o aktualnych akcjach w wydawnictwie. Oprócz suwaka strona zawiera sekcję z przeglądem usług, cenami i artykułami tematycznymi z blogu. Przed zamówieniem odwiedzający mogą zapoznać się z opiniami byłych klientów. A jeśli mają dodatkowe pytania, mogą zgłosić je do managera strony przez formularz kontaktowy.

Motyw odnosi się do produktów GPL producenta, a więc może być używany do realizacji innych stron www. Oprócz tego posiada szereg opcji dostępnych dzięki oparciu o Cherry Framework. Przy tym możecie  zawsze dodać brakujące opcje instalując popularne wtyczki dla WordPress.

ZOBACZ>>> 

 

Więcej szablonów>>>

Jeśli mnie kochasz, zrobisz dla mnie wszystko

Oczywiście, że tak! Prawdziwa miłość jest wtedy, gdy ktoś spełnia wszystkiego życzenia drugiej osoby, gdy bez szemrania wypełnia wszystkie polecenia, nie patrzy na swoje potrzeby, tylko spełnia te żony czy męża, nie pyta dlaczego ma coś zrobić, ale wykonuje wszystkie rozkazy tak szybko, jak się da!

Oczywiście, że nie! Wszystkie powyższe zdania są fałszywe, szkodliwe, ale niestety wciąż wiele osób funkcjonuje w związkach zgodnie z nimi. Mit, że miłość polega na robieniu wszystkiego, czego zażyczy sobie druga osoba, jest pewnie tak stary, jak sama miłość.

Na dodatek jest to broń w ręku wszelkiej maści manipulatorów i psychopatów. Łatwo jest manipulować i sterować osobą, która bardzo chce kochać i być kochana, i która zrobi wszystko, aby tak się stało. Zrobi wszystko, żeby tylko on nie odszedł, nie zostawił, tak, jakby życie z manipulatorem było wszystkim i nic więcej nie miało się dobrego zdarzyć. Łatwo jest jednak o tym pisać czy mówić. Trudno jednak uwolnić się odo kogoś, kto stosuje takie metody i podstępnie wykorzystuje innych do spełniania swoich zachcianek. Osoby wykorzystywane przez psychopatów potrzebują fachowej pomocy.

Część osób jednak po prostu zgadza się z tezą, że trzeba robić wszystko to, czego chce partner lub partnerka, bo tylko w ten sposób można okazać swoje uczucie, tylko w ten sposób można je podtrzymywać. Tak zostali wychowani, z takim wzorcem gdzieś w życiu się spotkali. I uznali, że jest skuteczny, że jest zgodny z praktyką życiową. Szkody na skutek wyznawania takiej filozofii związku, emocjonalne, a przecież również fizyczne czy związane ze zdrowiem, mogą być duże.

Odwołują się do źle pojmowanej prawdziwej miłości, można wymuszać różne zachowania, albo żądać zaprzestania robienia czegoś. Może chodzić na przykład o niespotykanie się ze znajomymi, porzucenie pracy, seks, posiadanie albo nieposiadanie dzieci, drobne codzienne zachowania lub ważne życiowe decyzje. Manipulujący z różnych powodów (na przykład zazdrość, złośliwość, zachowania psychopatyczne) mogą przez całe życie podporządkowywać sobie bliskie osoby.

Ważne, żeby nie uwierzyć, że prawdziwa miłość wymaga bezwzględnego posłuszeństwa, ślepej wiary w słowa i podporządkowywania się zawsze i w każdej sytuacji. Poważne przypadki wymagają fachowej pomocy, a tę można współcześnie naprawdę łatwo znaleźć.

©Przemysław Pufal

Jak zarabiać przez internet jako freelancer

Jak zarabiać przez internet jako freelancer

Jak zarabiać przez internet jako freelancer, czyli jak zrealizować marzenia o pracy przez internet bez popełniania błędów i wyważania otwartych drzwi.

Wiele osób chciałoby pracować przez internet, uwolnić się od szefów i pracować kiedy i jak chcą. Niestety nie każdy wie jak to zrobić. Jeśli masz takie marzenia, to zobacz ten kurs.

Dowiedz się jakie są najlepsze sposoby zarabiania przez internet, gdzie szukać zleceniodawców, w jaki sposób się rozliczać, aby jak najwięcej pieniędzy zostało w Twoim portfelu.

Nawet jeśli chcesz tylko dorabiać sobie, a nie rzucać etat, to ten kurs również jest dla Ciebie.

Sposoby zarabiania w internecie są różne, na przykład:

programy partnerskie,

afiliacja,

prowadzanie bloga,

dropshipping,

e-mail marketing,

sprzedaż na Allegro,

MLM

i wiele więcej. Dowiedz się, co będzie najlepsze dla Ciebie.

Autor, Michał Barczak to  freelancer z ponad 10-letnim stażem. Dodatkowych porad udzielają tu także znani freelancerzy.

Zarabianie przez internet można zacząć bez popełniania typowych błędów poczatkujących. Te kurs Ci to umożliwi.

ZOBACZ KURS>>>

Program partnerski LinkHouse

LinkHouse oferuje miejsca do linkowania, a także kilka dodatkowych produktów, w tym również darmowe. Wszystko to służy oczywiście do pozycjonowania stron i zdobywania ruchu.

Lista produktów:

Linkowanie

Marketing rekomendacji

Linkowanie abonamentowe

Artykuły sponsorowane

Pozycjonowanie lokalne

Relinkowanie

Katalogowanie stron

Pakiety SEO

Linki z forów

Linki z profili

Zaplecza SEO

Linki zagraniczne 

Blasty

Podlinkowanie

Dodawanie ogłoszeń

Audyty i raporty SEO

Social media

Listy SEO

Darmowe produkty

Możesz skorzystać z oferty dla Ciebie i w ten sposób pozycjonować swoje strony, blogi, sklepy. Ale oczywiście możesz również dodać swoje strony czy blogi jak wydawca, żeby zarabiać na umieszczaniu linków czy artykułów.

Możesz również zarejestrować się w programie partnerskim i zarabiać na polecaniu produktów oferowanych w LinkHouse.

Tabela prowizji (mogą się zmieniać):

Domeny i zaplecza z historią        1%

Branżowe Pakiety SEO    2%

Katalogowanie stron      1%

Social media       1%

Linki zagraniczne              2%

Pozycjonowanie lokalne               2%

Linki z forów      2%

Linkowanie abonamentowe        1%

Zaplecza SEO      1%

Listy SEO             15%

Audyty i raporty SEO       10%

Marketing rekomendacji               1%

Pakiety SEO        1%

Blasty    10%

Linki z profili       2%

Dodawanie ogłoszeń      1%

Darmowe produkty         0%

Relinkowanie     2%

Artykuły sponsorowane  1%

Wartości procentowe nie są zbyt duże, ale warto przejrzeć listę wszystkich produktów, bo dopiero wtedy można obliczyć ile tak naprawdę wynoszą prowizje już w złotówkach.

Partnerem może zostać każdy zarejestrowany użytkownik strony.

Link do rejestracji>>>

Po rejestracji i zalogowaniu w okienku Moje Konto wybierz baner Program Partnerski. Zaraz po kliknięciu pojawi się Twój link partnerski, którego będziesz używać do polecania. Dzięki niemu będą się naliczać na Twoim koncie prowizje.

Życzę wysokich prowizji!

Dzisiejsze dziecko to…

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które jeszcze wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.
Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.
Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

                                                              Sir Ronald Stanley Russell

Konto firmowe BGŻ BNP Paribas


Pulpit > Programy partnerskie > BGŻ BNP Paribas – konto firmowe
BGŻ BNP Paribas – konto firmowe

Kategoria: Konto firmowe Tagi: nowość
Data startu
18-08-2017

Status
Trwa

Limit czasu konwersji leada
30
Opis Warunki i prowizje Materiały reklamowe
Otwórz rachunek firmowy i odbierz terminal!

Tylko 9 zł miesięcznie za terminal!

0 zł za instalację i serwis terminala!

10 Orange WordPress

Autor: Janusz Kamiński

Przedłużamy naszą serię artykułów o kolorach w projektowaniu webowym i przedstawiamy barwę pomarańczową.

Czym jest barwa pomarańczowa? Kolor ten jest zaliczany do rodziny kolorów jaskrawych z palety barw podrzędnych. Powstaje po zmieszaniu dwóch podstawowych barw: czerwonej i żółtej. Nazwa została nadana od owocu – pomarańczy i często jest używana jako oranż.

Kolor ten należy do barwy ciepłej, aktywnej i jaskrawej. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza w nas dobry nastrój, posiada w sobie wiele energii, jednak nie jest tak agresywny jak barwa czerwona.

Do jakich stron najlepiej używać kolor pomarańczowy? Jak wspomniałem wyżej, tej barwy używa się rzadziej niż niebieskiej, zielonej lub czerwonej. Jednak duża część stron tematycznych jest ubrana w szaty pomarańczowe. Dlatego zapraszam do zapoznania się z wadami i zaletami tego  koloru.

Zalety barwy pomarańczowej:

 • jest to symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego podejścia do życia;
 • jest to kolor energii i dynamiki;
 • kojarzy się z żywnością.

Wady koloru::

 • może kojarzyć z alarmowaniem;
 • może kojarzyć z więzieniem. W wielu krajach na świecie kolor ten noszą na sobie osadzeni w zakładach karnych.

Jak widzisz, barwa pomarańczowa dodaje energii i optymizmu na stronę www. Oprócz tego  zwraca na siebie uwagę odwiedzających. A więc będzie dobrym rozwiązaniem, gdy należy wydzielić ważne informacji oraz przyciski nawigacyjne na stronie. Przy tym należy dodać, że podana barwa jest jedną z najmniej popularnych u obu płci. Zgodnie z badaniami Morgana Browna tylko 5% mężczyzn i kobiet uwielbia kolor pomarańczowy.

Najlepiej używać barwę pomarańczową do takich tematów stron jak:

 • biznes
 • technologia
 • sport
 • jedzenie
 • hotele
 • podróże
 • medycyna.

Nie rekomendujemy używać kolor pomarańczowy do poniższych tematów:

 • energetyka
 • finanse
 • loty
 • samochody.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, można z pewnością powiedzieć, że barwa pomarańczowa jest dobrym rozwiązaniem, gdy należy skupić uwagę odwiedzających na odpowiednich elementach strony oraz ważnych informacjach. Przy tym barwa nie należy do zbyt popularnej wśród użytkowników, a więc trzeba być ostrożnym używając jej jako głównego koloru projektu. Jeśli zdecydujesz się wykorzystać ten kolor, na pewno potrzebujesz dobrych przykładów dla inspiracji. Dlatego przygotowałem zestaw z motywami dla WordPress, które zostały wykonane w pomarańczowej barwie oraz zawierają elementy oranżu. Producentem rozwiązań jest zespół TemplateMonster, który ma doświadczenie w realizacji produktów dla WordPress od 2006 roku.

Do dzisiejszego zestawu były wybrane templatki, które rozpowszechniają się nie tylko na licencji GPL, lecz także na licencji do jednorazowego użytku. Już wielokrotnie pisałem o wadach i zaletach każdego z tych typów licencji, a więc możesz zapoznać się z niezbędną informacją we wcześniejszych artykułach na tej stronie.

Zalety opisanych skórek:

 • Responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych bez względu na rozdzielczość ich ekranu.
 • Oparcie o Cherry Framework. Podane motywy zawierają szereg opcji realizowanych za pomocą frameworku stworzonego przez specjalistów z TemplateMonster.
 • Kompatybilność z popularnymi wtyczkami. Możesz lekko rozszerzyć  funkcjonalność motywów, instalując popularne wtyczki z repozytorium WordPress.
 • Rozszerzona dokumentacja. Razem z motywem dostaniesz dokumentację, która pomoże szybko zapoznać się z możliwościami templatki i zbudować stronę www.
 • Wsparcie techniczne. Przy zakupie motywu użytkownicy dostają dożywotne wsparcie techniczne. Specjaliści firmy dostępni są 24/7 i z chęcią pomogą rozwiązać problem.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania z poniższymi motywami.

Adrenaline

Podany motyw będzie idealnie pasował do stworzenia strony dla biura turystycznego oraz funkcjonalnego blogu o podróżach. Zawiera szereg rozszerzeń niezbędnych do realizacji tego typu witryn, w tym moduł do rezerwacji podróżnej. Ten motyw ma także kreatywny projekt, w którym główny nacisk został zrobiony na jakościowe obrazki i stylowe efekty animacyjne.

Strona główna jest wizytówką firmy. Na niej znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z krótkim przeglądem usług zniżkami na podróże. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z rodzajami wycieczek według popularności, czasu trwania oraz ceny. Oprócz tego dla nich dostępne są opinie byłych klientów oraz ciekawe artykuły tematyczne opisujące oferowane podróże.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku, a więc zawiera pliki PSD i obrazki komercyjne. Dzięki temu możesz szybko dopasować wygląd skórki do potrzeb projektu. Oprócz tego zawiera popularne wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać z szeregu opcji. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

ZOBACZ>>>

Kieds Health

Jak wynika z nazwy tego motywu, będzie pasował do realizacji strony dla gabinetu pediatry. Chociaż oczywiście  może być wykorzystany do innych tematów. Tym bardziej, że podana templatka zawiera nie tylko rozbudowane opcje personalizacji, lecz także posiada pliki PSD, które dostępne są w paczce z produktem. Dzięki temu możesz szybko wprowadzić niezbędne zmiany do projektu strony.

Projekt motywu został wykony w jaskrawych kolorach, co pozwala przyciągnąć uwagę odwiedzających do ważnych informacji. Główny akcent kładzie się w nim na dużą typografię, dzięki czemu osoby odziewające mogą szybko znaleźć interesującą ich zawartość na stronie www. Do kolejnych zalet motywu można zaliczyć obecność szerokiego wyboru modułów treściowych. Za ich pomocą możesz umieszczać różne typy informacji na stronie internetowej.

Funkcjonalność motywu została realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, managera rezerwacji, mediateki, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw zawiera Power Builder, który pozwala zarządzać zawartością strony dzięki technice „Przyciągnij i upuść”.

ZOBACZ>>>

 

Nutrie

Jeśli poszukujesz profesjonalnego motywu do realizacji strony dla trenera personalnego, musisz zwrócić uwagę na Nutrie. Ma nie tylko stylowy projekt, lecz także zawiera szereg opcji niezbędnych to stworzenia funkcjonalnej strony www. Przy tym motyw jest lekki i będzie szybko ładować się na urządzeniach mobilnych użytkowników.

Motyw Nutrie ma nowoczesny projekt, w którym udało się połączyć prostotę i funkcjonalność. Dzięki temu strona główna zawiera tylko niezbędne elementy, które jednak całkowicie wystarczś, aby osoby odwiedzające mogły zapoznać się z oferowanymi usługami. Także tutaj jest licznik umiejętności, informacja powitalna od trenera, opinie klientów i ostatnie artykuły z blogu. Oprócz tego odwiedzający mogą zapisać się na trening korzystając ze specjalnego managera rezerwacji spotkań.

Templatka została zbudowana w oparciu o Cherry Framework 5.0, który znacznie rozszerza jego funkcjonalność. Do użytku dostępne są rozwijane menu, polecane wpisy, mediateka, manager pasku bocznego, projekty Cherry itd. Oprócz tego motyw wspiera WPML i Ecwid i inne popularne wtyczki dostępne na repozytorium WordPress.

ZOBACZ>>>

 

Woostroid

Woostroid to motyw flagowy dla najpopularniejszego rozszerzenia e-commerce dla WordPress. A więc, jeśli korzystasz z WooCommerce, to podana templatka na pewno przypadnie Ci do gustu. Z jej pomocą możesz zrealizować szerokie spektrum sklepów www i oferować różne typy produktów bez stosowania cudzych rozwiązań. Motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami z serwisu wordpress.org.

Woostroid zawiera 8 tematycznych motów potomnych, poświęconych najpopularniejszym tematom niszowym. Oprócz tego do użytku są dostępne  gotowe układy nagłówka i stopki. To wszystko pozwala szybko modyfikować wygląd templatki, w zależności od potrzeb projektu. Jest też szeroki wybór widgetów i modułów treściowych do użytku. Z ich pomocą można dodawać różne typy informacji i w wygodny sposób przedstawiać je odwiedzającym. Motyw jest lekki i optymizowany pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Funkcjonalność Woostroid jest realizowana dzięki Cherry Framework 5.0. Do motywu zostały dodane TM Timeline, MegaMenu, projekty, zespół, wyszukiwarka Cherry itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera Linear Icons.

ZOBACZ>>>

 

Fitpress

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć  nowoczesną stronę dla klubu fitness. Jednak nie ma żadnego problemu, aby dostosować go do innych celów biznesowych. Ponadto motyw jest na 100% GPL, co pozwala używać go wielokrotnie. A dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji takie przebudowy nie będą stanowiły żadnego problemu.

Główny nacisk w projekcie położono na jakościowe obrazki i dużą typografię. Oprócz tego templatka zawiera tylko proste efekty animacyjne. To wszystko pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości witryny i pomóc im szybko znaleźć interesującą informację. Należy także podkreślić wygląd strony głównej, który jest wizytówką klubu. Na niej można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o usługach i skontaktować się z managerem strony.

Motyw Fitpress opiera się o Cherry Framework 5.0, co pozwala korzystać się z najnowszych możliwości tego frameworku. Do templatki została dodana również wtyczka Power Builder i 25+ modułów treściowe. Z ich pomocą można tworzyć własne nietypowe projekty stron, dodawać różne elementy treściowe i zarządzać nimi jednym kliknięciem myszką.

ZOBACZ>>> 

 

EliteBreed

Projekt tego motywu jest poświęcony wyścigom konnym, jednak może być używany do realizacji innych stron sportowych. Dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji, takie modyfikacje nie będą stanowiły żadnego problemu. Znajdziesz tu również zestaw wtyczek i widgetów Cherry, które pomogą zbudować profesjonalną stronę bez stosowania cudzych rozwiązań. Motyw będzie znimi kompatybilny.

Na stronie głównej nie ma tradycyjnego suwaka. Zamiast niego można dodać obrazek powitalny, który będzie przedstawiać temat strony. Poniżej umieszczone są sekcjie z rodzajami wyścigów, informacjami o instruktorach i jockeyach oraz o koniach, które biorą udział w wyścigach. Na dole strony znajduje się formularz zapisu na newsletter oraz przyciski do profilu klubu w popularnych sieciach społecznościowych.

Jak pisałem powyżej, do motywu zostały dodane popularne wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. To pozwala  korzystać z rozwijanego menu, mediateki, kalendarza, opcji mediów społecznościowych, managera pasku bocznego itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Ma poprawny kod wykonany zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjemi wyszukiwarek internetowych.

ZOBACZ>>>

 

Fiona

Jeśli potrzebujesz nowoczesny motyw do stworzenia strony dla salonu masażu, Fiona będzie idealnie pasował do realizacji tego celu. Przede wszystkim ma stylowy projekt, w którym zostały połączone proste efekty animacyjne i jakościowe obrazki. Po drugie, templatka opiera się o Cherry Framework, dzięki czemu zawiera szereg opcji do stworzenia profesjonalnej strony www.

Po wejściu na stronę główną można zapoznać się z oferowanymi usługami znaleźć informację powitalną oraz aktualne zniżki na przedstawione usługi. Tutaj także jest sekcja z opiniami klientów i ostatnimi artykułami z bloga. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą skorzystać ze specjalnego managera i umówić się na wizytę do salonu masażu jednym kliknięciem myszką. Dostać się do pozostałych działów strony można przez rozwijane menu górne.

Do motywu zostały dodane popularne wtyczki Cherry, które znaczniej rozszerzają funkcjonalność templatki. Oprócz tego do niej był wbudowany Power Builder i moduły treściowe. Pozwalają tworzyć ciekawe projekty stron i zarządzać nimi za pomocą techniki „Przyciągnij i upuść”. Motyw również wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

ZOBACZ>>> 

Coffeera

Jeśli prowadzisz sklep z kawą i chcesz sprzedawać ten smaczny napój w Internecie, podany motyw będzie odpowiedni. Ma prosty i użyteczny projekt, który pomoże odwiedzającym szybko znaleźć interesującą kawę. Oprócz tego skórka ma wygodne opcje personalizacji, które pomogą Ci szybko dostosować projekt do własnych potrzeb.

Na stronie głównej umieszczone są sekcje z kluczowymi informacjami o produktach. Tutaj jest też sekcja ze zniżkami i specjalnymi propozycjami, przegląd nowych i popularnych produktów oraz opiniami zadowolonych produktów. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletter oraz dołączyć się do grona fantów sklepu w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw Coffeera opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework, dzięki czemu zawiera szereg rozszerzeń. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, rozwijany koszyk, karuzelę produktów, chmurę tagów, kalendarz, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera WPML, BuddyPress i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dzięki temu możesz szybko dodać brakujące opcje na swoją stronę www.

ZOBACZ>>> 

Caldera

Chociaż projekt tego motywu jest poświęcony przedsiębiorstwu stalowemu, to jednak nie przeszkadza używać go do innych celów biznesowych. Tym bardziej, że templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji. Z ich pomocą możesz szybko wprowadzić potrzebne zmiany i obejrzeć je na bieżąco.

Na stronie głównej umieszczona jest niezbędna informacja opisująca działalność firmy. Oprócz tradycyjnego przeglądu usług i ważnych rozdziałów strony, można znaleźć krótką historię firmy i zapoznać się z nowościami w danym biznesie. Dostać się do pozostałych części witryny można przez rozwijane menu górne oraz menu tekstowe dostępne w stopce strony.

Funkcjonalność motywu Caldera została realizowana za pomocą Cherry Framework. Dzięki temu do motywu były wbudowane rozwijane menu, dynamiczny suwak, projekty i wyszukiwarka Cherry itd. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych opcji, możesz zainstalować popularne wtyczki dla WordPress. Ten motyw będzie z nimi kompatybilny.

ZOBACZ>>>

 

Transportation

Transportation odnosi się do motywów potomnych Monstroid – flagowego produktu od TemplateMonster, a więc zawiera szereg opcji niezbędnych do stworzenia profesjonalnej strony internetowej. Dzięki nim możesz stworzyć witrynę, która będzie w pełni spełniała potrzeby Twoich klientów. A jeśli będziesz potrzebował dodatkowych rozszerzeń, możesz zainstalować popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

W projekcie motywu zostały wbudowane stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki temu strona jest dynamiczna i „ożywa” podczas poruszania się po niej. Przy tym motyw nie jest obciążony animacjami i elementami graficznymi, a więc będzie ładować się szybko na różnych urządzeniach klientów. Do kolejnych zalet templatki można zaliczyć wygodną nawigację, co pozwala szybko przejść do interesującej informacji.

I chociaż motyw opiera się na poprzedniej wersji Cherry Framework, to w żaden sposób nie ogranicza to jego funkcjonalności. Zawiera MegaMenu, zakładki ulubionych stron, kalendarz, mapę Google itd. Także do templatki były dodane wizualne wtyczki MotoPress – edytor i suwak. Z ich pomocą można zarządzać zawartością strony w jednym kliknięciem myszki.

ZOBACZ>>> 

Więcej szablonów>>>

Zwyczajność nie zabije Waszego związku

Małżeństwo musi być pełne wzlotów, achów, codziennie musi się między Wami wydarzać coś spektakularnego, coś, czego nigdy wcześniej nie doznaliście! Związek cały czas musi funkcjonować na wysokich obrotach, nie wolno zwalniać! Szara codzienność, zwyczajność, brak emocji zabijają każdy związek!

Zgadzasz się z tymi tezami? Nie zgadzasz się, ale właśnie zauważyłaś, że podświadomie zdarza Ci się według nich oceniać swoje małżeństwo?

No cóż, wiele osób bardzo często nieświadomie uznaje za swoje różne tezy podsuwane przez media czy znajomych w mediach społecznościowych. Także tego typu, jak opisane wyżej.

Brak ekscytujących wydarzeń, wzniosłych słów, mega ekstra super hiper czegoś, czegokolwiek, jest postrzegany jak wypalenie związku, zgon miłości i powód do rozstania. Współczesność jest hałaśliwa, głośna. Różnorodne media i firmy próbują nas przekonać, że tylko to co głośne i spektakularne istnieje naprawdę,  a reszta to tylko namiastka życia. Dochodzą do tego celebryci i ich kreowane życie i reklamy, w których wszystko jest naj.

No cóż, życie większości ludzi jest inne. Nie tyle, że brakuje w nim dobrych, wspaniałych chwil, dużych emocji i mocnych uczuć. Jednak nie zdarza się to co pięć minut. Nie jest to ciąg ekscytacji doprowadzających do palpitacji serca. Żony i  mężowie to zwykli ludzie, nie herosi, nie miss, a po prostu fajni ludzie, których się kocha za to, jacy są, a nie dlatego, że próbują upodobnić się do tych wszystkich pięknie zrobionych i sztucznych ludziopodobnych stworów  z Tv i internetu.

Nie dajmy się manipulować, nie dajmy się zwariować. Przyjmując za prawdę to wszystko niechybnie zaraz wszyscy uznamy, że nasze małżeństwo i związki to nuda, wypalenie i w ogóle wstyd w takim tkwić! Nuda, problemy, nieporozumienia to normalne, nie od uniknięcia elementy każdego związku. Ważne jest, jak sobie z nimi radzimy. I czy chcemy… I przecież oprócz tej zwykłej codziennej, szarej rzeczywistości jest jednak mnóstwo radości, ekscytacji, wspaniałych chwil. Trzeba tylko się nauczyć to dostrzegać i korzystać.

©Przemysław Pufal