Wytrwałość – składnik sukcesu w biznesie

Wytrwałość to nie tylko składnik niezbędny od odniesienia sukcesu w tradycyjnym biznesie, ale również oczywiście w ebiznesie.

Co to jest wytrwałość?

Definicja wytrwałości mówi, że jest to konsekwencja, upór, zdecydowanie w działaniu lub dążeniu do czegoś, uporczywość, metodyczność, konsekwencja, upór, wytrzymałość. Przeciwieństwem wytrwałości są słabość, chwiejność, niezdecydowanie. Człowiek wytrwały zaś konsekwentnie dąży do zamierzonego celu.

W wielu innych sferach życia wytrwałość jest potrzebna a nawet wręcz niezbędna: w nauce, w podrywaniu, w odchudzaniu się. To tylko przykłady.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Czym jest ebiznes? To działania polegające głównie na wytrwałości i cierpliwości: pozycjonowanie stron i blogów, zdobywanie marki, zdobywanie klientów, rekrutacja współpracowników. Nic z tego nie jest możliwe do zrobienia w godzinę czy dwie. Ba! nawet w kilka dni czy tydzień, wbrew temu co mówią i piszą ściemniacze i oszuści.

Dlatego też nikt kto zajmuje się jakimkolwiek biznesem nie może być człowiekiem ze słomianym zapałem, nie umiejącym postępować metodycznie, ktoś bez konsekwencji w działaniu. Posiadanie takich cech nie oznacza automatycznie sukcesu, ponieważ trzeba je jeszcze wdrożyć w życie, aby faktycznie na przykład Ciebie, doprowadziły do niego.

 

Skomentuj!

2 odpowiedzi na “Wytrwałość – składnik sukcesu w biznesie”

  1. cała moja rodzina jest wytrwała. wszystkie pokolenia. nie pozostaje mi nic innego jak namówić ich do współpracy

Leave a Reply

%d bloggers like this: