Wytrwałość – składnik sukcesu w biznesie

Wytrwałość to nie tylko składnik niezbędny od odniesienia sukcesu w tradycyjnym biznesie, ale również oczywiście w ebiznesie.

Co to jest wytrwałość?

Definicja wytrwałości mówi, że jest to konsekwencja, upór, zdecydowanie w działaniu lub dążeniu do czegoś, uporczywość, metodyczność, konsekwencja, upór, wytrzymałość. Przeciwieństwem wytrwałości są słabość, chwiejność, niezdecydowanie. Człowiek wytrwały zaś konsekwentnie dąży do zamierzonego celu.

W wielu innych sferach życia wytrwałość jest potrzebna a nawet wręcz niezbędna: w nauce, w podrywaniu, w odchudzaniu się. To tylko przykłady.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Czym jest ebiznes? To działania polegające głównie na wytrwałości i cierpliwości: pozycjonowanie stron i blogów, zdobywanie marki, zdobywanie klientów, rekrutacja współpracowników. Nic z tego nie jest możliwe do zrobienia w godzinę czy dwie. Ba! nawet w kilka dni czy tydzień, wbrew temu co mówią i piszą ściemniacze i oszuści.

Dlatego też nikt kto zajmuje się jakimkolwiek biznesem nie może być człowiekiem ze słomianym zapałem, nie umiejącym postępować metodycznie, ktoś bez konsekwencji w działaniu. Posiadanie takich cech nie oznacza automatycznie sukcesu, ponieważ trzeba je jeszcze wdrożyć w życie, aby faktycznie na przykład Ciebie, doprowadziły do niego.

 

2 Comments

  1. wytrwali

    cała moja rodzina jest wytrwała. wszystkie pokolenia. nie pozostaje mi nic innego jak namówić ich do współpracy

    1. 147992

      Gratuluję posiadania takiej dobrej cechy! Tylko nic na siłę z tą całą rodziną, ok?

Leave a Reply

%d bloggers like this: