You are currently viewing Wyzwanie na 26 kwietnia

Wyzwanie na 26 kwietnia

Wyzwanie na 26 kwietnia

Większości z nas wydaje się, że mamy nieograniczoną ilość czasu. Niestety tak nie jest, zarówno jeśli chodzi o całe życie, jak i jedną dobę. W ciągu 24 godzin trzeba nie tylko dużo zrobić, ale jeszcze wypocząć.

Dzisiejsze wyzwanie jest nie tylko na dziś, ale na całą resztę Twojego życia. Zastanów się czy tracisz czas, czy też w niego inwestujesz? Inwestycja w czas to nie tylko praca czy nauka, ale również dbanie o zdrowie, wypoczywanie, przebywanie z najbliższymi i przyjaciółmi, czytanie książek. Ile czasu dziennie na to poświęcasz? Czy wykorzystujesz czas racjonalnie, czy też poddajesz się wszystkim przeszkadzaczom? Za długo przeglądasz internet? marnujesz czas na portale społecznościowe? oglądanie telewizji? siedzisz bezczynnie, ale czujesz, że nie odpoczywasz?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Przeanalizuj swój zwykły dzień. Napisz ile czasu spędzasz na wykonywaniu różnych czynności. Zobacz, które z nich są naprawdę efektywne, które nie, które są potrzebne, a które wykonujesz bezrefleksyjnie, ale niczego Ci nie dają. Postaraj się w kolejnych dniach lepiej wykorzystywać swój (i innych) czas.

 

Inspirujący cytat

Jeśli dąży się do osiągnięcia satysfakcji finansowej i duchowej, droga wiedzie przez praktykę i zaangażowanie.

David J. Schwartz

 

Inspirujący kalendarz świąt

Dzień Drogowca i Transportowca (Polska)

Światowy Dzień Własności Intelektualnej

Skorzystaj z wyszukiwarki – wpisz dzisiejszą datę, w formacie np. 1 stycznia:

Leave a Reply