Zabezpieczenie przed utratą pieniędzy, gdy upada firma

Co jakiś czas słyszymy, że upada jakaś firma, dzięki której do tej pory setki, tysiące ludzi zarabiało. Nie zajmuję się tutaj przyczynami tego zjawiska, bo biznes jest biznes: firmy powstają i upadają. Na to nic nie poradzisz.

Ale możesz zaradzić temu, że gdy firma znika z rynku, Ty nie zostajesz bez dochodu. Wiele osób bowiem współpracuje tylko z jedną firmą, nie troszcząc się o dywersyfikację swoich dochodów. I gdy dochodzi do upadku, z dnia na dzień tracą swoje źródło dochodów.

Co można zrobić, żeby ustrzec  się takiej sytuacji?

  1. Współpracuje z kilkoma firmami, które oczywiście nie mają jednego właściciela. Gdy pracujesz na etacie, nie masz wyjścia: likwidacja firmy oznacza Twoje bezrobocie. Ale gdy zarabiasz przez internet, to możesz przecież zarabiać w kilku firmach. Nikt, a przynajmniej mało kto, nie wymaga wyłączności. Pada jedna firma, masz dochód z innych.
Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Czyli zgodnie ze znaną zasadą dotyczącą oszczędzania: nie wkładaj wszystkich jaj do jednego koszyka. Jedno źródło dochodów czy jeden sposób oszczędzania (patrz np. Amber Gold czy SKOK) może oznaczać utratę źródła utrzymania.

  1. A co zrobić, żeby nie stracić pieniędzy włożonych w jakiś biznes? Nikt nikomu oczywiście nie zagwarantuje, że jakiś biznes czy firma nie upadną. Można jednak, gdy warunkiem zarabiania jest wkład własny, spróbować zminimalizować ewentualne straty. Możesz to zrobić oczywiście poprzez jak najszybsze zarobienie pieniędzy w tym biznesie. A następnie wycofanie minimum, czyli choćby kwoty, którą zainwestowałeś. W razie problemów, przynajmniej nie stracisz włożonych pieniędzy.

W dalszą działalność inwestuj więc tylko zarobione tam pieniądze, albo nawet ich część.

Jasne, nie zawsze będzie można wykorzystać te sposoby, ale zawsze warto o nich pamiętać i próbować je wdrożyć.

 

Skomentuj!

Jedna odpowiedź do “Zabezpieczenie przed utratą pieniędzy, gdy upada firma”

Leave a Reply

%d bloggers like this: