Kiedy zacząć blogowanie

ytanie kiedy zacząć blogowanie zadawane jest mi dość często.

Pytacie czy jesteście już gotowi na to, zastanawiacie się czy starczy Wam motywacji, nie wiecie czy posiadacie odpowiednią wiedzę do przekazania, sądzicie, że nie macie czasu. 

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Wymówek jest wiele. Tak, wymówek, ponieważ ktoś kto ma ochotę na prowadzenie bloga, a zakładam, że ktoś kto o tym mówi, pyta i szuka informacji na ten temat, to jednak ma ochotę na blogowanie, szuka wymówek.
Czy starczy Ci motywacji? Nie wiem. I Ty też nie wiesz, dopóki nie spróbujesz!
Czy masz odpowiednią wiedzę, żeby prowadzić bloga? Wiedzę jak prowadzić, znajdziesz na tej stronie. A wiedzę, którą chcesz przekazać albo już nabyłeś, albo nabędziesz. Masz jakieś wykształcenie, zawód, hobby, to wszystko pomoże Ci w pisaniu bloga. A jeśli czegoś nie wiesz, to się dowiesz, co to za problem? Książki, internet, czasopisma będą Twoimi źródłami wiedzy i poradzisz sobie z wybranym tematem.
Sądzisz, że nie masz tyle czasu, aby codziennie zająć się blogiem i napisać artykuł czy zrobić video? Mylisz się! Zrób sobie rachunek sumienia i zapisz ile czasu codziennie spędzasz na przykład na oglądaniu byle jakich seriali w TV, albo bezmyślnym przeglądaniu stron internetowych, których już teraz nawet nie pamiętasz. Zapewniam Cię, że jeśli zrezygnujesz z różnych dziwnych zajęć, które nic Ci nie dają, nawet Cię nie relaksują, to znajdziesz te 15, 30 minut dziennie, aby przygotować wpis na bloga.
Masz jeszcze jakieś argumenty, żeby nie spróbować blogowania? Napisz o nich, a ja udowodnię Ci, że to tylko wymówki!

2 Comments

  1. Jarosław

    Dobrze napisane, motywacja i chęci do działania to podstawa.

    1. 147992

      Wtedy pojawiają się efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.