Zarabianie w internecie – od czego zacząć #1

Niektórzy słysząc, że można zarabiać w internecie zaczynają od jakiegoś szału: tu coś klikną, tu się zapiszą, tam kupią jakieś szkolenie. Niestety z takich chaotycznych działań nic dobrego nie wyniknie. Postaram się w kilku odcinkach napisać o samych początkach, co powinno się zrobić, aby faktycznie był to początek zarabiania, a nie zarazem jego koniec, bo w masie różnych porad można się pogubić. A szkoda po prostu czasu na błądzenie.

Od czego zacząć zarabianie  w internecie? Od spokoju.

Naprawdę. Mogą Cię ogarniać duże emocje, gdy widzi się różne możliwości zarabiania albo osoby, które już odniosły sukces. Dobry przykład motywuje, ale nie oznacza to, że musisz iść tą samą drogą.

Spokojnie dowiedz się jak można zarabiać przez internet, jakie są sposoby. Czy mają to być programy partnerskie, czy MLM, czy klikanie w reklamy, wypełnianie ankiet.

Pomyśl, który z nich Ci odpowiada, co umiesz, czego musisz się nauczyć. Pewne sposoby zarabiania mogą Ci z różnych względów nie odpowiadać, bo na przykład nie masz tyle czasu, albo nie jesteś przekonany co do sposobów rekrutacji, lub uważasz, że w konkretnym programie prowizje są zbyt niskie.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Spokojnie zorientuj się jakie internet oferuje Ci sposoby, a potem przemyśl, czy jest to Twoja droga do zarabiania. Być może masz temperament taki, że wolisz tylko pisać bloga i na nim zarabiać, ale już nie kontaktować się z ludźmi, aby ich rekrutować. Albo odwrotnie: masz wysokie umiejętności interpersonalne i dobrze Ci idzie gadanie przez Skype, ale nienawidzisz pisania.

Pamiętaj, że tak jak w każdej działalności, pewnych rzeczy i tak musisz się nauczyć, inne robić, nawet jeśli ich nie lubisz.

Tak więc na początku Twojej przygody z zarabianiem w internecie uzbrój się w spokój. Nie działaj nerwowo, pochopnie, tylko na zimno pomyśl, co chcesz robić, co Ci odpowiada.

Nie oznacza to, że później nie zmienisz sposoby zarabiania na inny, ponieważ więcej będziesz umieć, więcej wiedzieć, mieć więcej kontaktów. Jednak zaczynając spróbuj ochłonąć i nie daj się porwać wirowi emocji, bo wiele rzeczy pominiesz, wiele informacji Ci umknie. Unikaj chaosu, miej spokojną głowę. To dobry wstęp do zarabiania w internecie.

Ciąg dalszy nastąpi, a teraz zostaw komentarz!

A tu masz mój program partnerski 

 

Skomentuj!

4 odpowiedzi na “Zarabianie w internecie – od czego zacząć #1”

  1. Dzięki za Twoje porady, teraz już wiem od czego zacząć. Nigdy nie wiedziałem jak się za to zabrać, a ty trochę rozjaśniłeś mi sytuację. Wielkie dzięki za wszystko. Czekam na więcej tego typu wpisów dla amatorów.

    • Na blogu znaleźć można jeszcze więcej porad, a z tej serii wpisów będzie więcej. Pozdrawiam!

  2. na początek dają radę programy afiliacyjne i SEO. Nie zarobisz na tym od pierwszego dnia, ale po kilkunastu tygodniach – oczywiście, że tak.
    to jasne, że dla początkującego może to być niełatwe zadanie, ale od czego jest forum dyskusyjne na temat SEO albo www, które pokazują porady na temat SEO. Jak oceniasz taką formę zarabiania w sieci?

Leave a Reply

%d bloggers like this: