Zarabianie na Facebooku

 

FacebookFacebook to w ostatnim czasie gorący temat, ukazuje się na jego temat wiele publikacji. Wiele osób prowadzących jakiś biznes w internecie chce wiedzieć jak dzięki Facebookowi zarabiać, czyli jak wspomóc swój ebiznes tym portalem społecznościowym.

 

Oczywiście trzeba na nim być:) Załóż zarówno konto prywatne jak i fanpage, aby poznać od środka portal, dowiedzieć się na czym polega jego działanie. Obserwuj jak inni wykorzystują jego możliwości, aby zarobić. Mogą to być:

 

1. Fanpage – dobrze prowadzony przyciąga coraz większa liczbę fanów, a co za tym idzie Twoich potencjalnych klientów.

 

2. Wpisz sponsorowane – Facebook ogranicza widoczność postów – to tak zwany zasięg organiczny. Żeby post był widoczny dla większej ilości użytkowników, można opłacić jego rozpowszechnianie, wtedy zobaczy go większa ilość osób.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

 

3. Reklama – płatna reklama, która będzie widoczna dla tak dużej grupy osób i takich grup docelowych, jak Ty samodzielnie ustalisz.

 

4. Grupa – na Facebooku można tworzyć grupy, w których zbierasz członków wokół jakiegoś tematu albo Twojej strony internetowej. Tam docierasz bezpośrednio do wszystkich członków grupy, bez konieczności płacenia za lepszą widoczność wpisu. Administrator grupy ma dowolność w zamieszczaniu postów, więc możesz je wykorzystać na promowanie swojej strony czy biznesu.

 

To tylko podstawowe wiadomości w odpowiedzi na pytanie jak zarabiać na Facebooku, ale mam nadzieję, że ukazały Ci możliwości jaki tkwią w tym ciągle rozwijanym portalu.

 

Zapraszam na mojego Facebooka>>>

 

ebiznes

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *