Zarabianie w internecie bez własnej strony internetowej

Od czasu do czasu ktoś zadaje mi takie pytanie:

Jak zarabiać w Internecie bez własnej strony internetowej? Czy to w ogóle jest możliwe?

Od razu odpowiadam, że jest możliwe, choć metody zarabiania, które opiszę poniżej, są raczej dla osób początkujących. Ale od czegoś trzeba zacząć, więc możesz od tego!

Link w stopce maila

Najprostsza i najszybsza metoda, aby zacząć zarabiać. W tej chwili każda poczta mailowa ma system wsparcia dla użytkownika i tam z pewnością dowiesz się jak łatwo umieścić link w stopce każdej wysyłanej przez Ciebie wiadomości. A jeśli wysyłasz ich dużo, być może ktoś z odbiorców kliknie i kupi coś w ramach programu partnerskiego, którego jesteś członkiem. Pamiętaj, aby robić to raczej na zasadzie rekomendacji, niż komunikatu wprost typu Kup teraz! Możesz na przykład napisać: „Ostatnio przeczytałem” i tu podać tytuł książki z klikalnym oczywiście linkiem.

Nie wiem jakiej poczty używasz, moją główną pocztą jest gmail, z którego jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim dlatego, że posiada wiele funkcji ułatwiających korzystanie z poczty. Darmowe dodatki to przydatny bonus. Jednym z nich jest wtyczka WiseStamp, która pozwala na stworzenie ładnej wizytówki w każdej wiadomości email.

Oczywiście w gmail można umieszczać link w każdej wiadomości bez tej czy innej wtyczki. A jak umieścić link w gmail?

1. Otwórz swoją pocztą gmail.

2. Kliknij po prawej stronie w ikonkę Ustawienia.

3. Kliknij w napis Ustawienia.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

4. Odszukaj na liście funkcji, która się pokazały funkcję Podpis.

Tam możesz zrobić sobie link lub kilka, dowolnie je opisać i zarabiać!

Przy okazji zwróć uwagę na funkcję poniżej, czyli Wiadomość o nieobecności:
„Wysyła automatyczną odpowiedź na wiadomości przychodzące. Jeśli jakaś osoba prześle Ci kilka wiadomości, automatyczna odpowiedź będzie wysyłana nie częściej niż raz na cztery dni.”

Czyli już wiesz o co chodzi. Dowolna wiadomość, jaką sobie tam ustawisz, będzie wysyłana wszystkim, którzy do Ciebie napiszą a Ty w tym czasie nie będziesz korzystać z poczty gmail. Czyli masz odpowiedź na pytanie: Jak zmienić pocztę w autoresponder?

Portale społecznościowe

Czy już każdy Polak mający dostęp do internetu ma konto na którymś z portali społecznościowych? Chyba tak, a niektórzy są na kilku, jak ja, a część prawdopodobnie na wszystkich możliwych!

Sądzę, że Ty również posiadasz swoje konto na przykład na: NK – Nasza Klasa, Facebook, Twitter, Blip, Flaker, Google+, Wykop, Golden Line i innych.

Nie musisz posiadać specjalnych kont, wystarczy Twój prywatny profil, żeby zarabiać w programach partnerskich. Możesz rekomendować swoim znajomym różne produkty przez zamieszczanie linków partnerskich do nich. To Cię nic nie kosztuje, zarówno jeśli chodzi o wydatki finansowe jak i czas. I tak spędzamy na portalach społeczni ościowych sporo czasu, więc akurat wrzucenie jednego linka dziennie nie robi żadnej różnicy.

Pamiętaj tylko, aby nie być nachalnym, nie wciskać nikomu niczego na siłę, nie spamować. Skoro my tego nie lubimy, to inni z pewnością również nie.

One Comment

  1. Krzysztof

    Świetny artykuł Przemku , e jeśli chodzi o Artykułu na społecznościówkach to zdeydowanie był bym za tym aby raczej stworzyć własnego fan paga , przez jakiś czas wprowadzać wartośiową treść i do takiej bazy dodawać linki do Artykółów które dają wartość i rozwiązanie danego problemu jest np zawarte w jakimś szkoleniu kursie do którego robimy przekierowanie.

Leave a Reply

%d bloggers like this: