Zarób na własnej rodzinie i znajomych

Czy można zarabiać na własnej rodzinie i znajomych? Oczywiście.

Ale jak? Sprzedać ich? Pożyczyć od nich pieniądze i nie oddać? Tak, niektórzy tak robią, ale nie chodzi o to, żeby oszukiwać…

Sposób jest legalny i… pewnie znasz go!

Niezależnie od tego, w jakim programie partnerskim działasz, jakie produkty promujesz, zawsze znajdziesz w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto z nich korzystał, korzysta, albo będzie korzystał.

Przecież ludzie kupują różne rzeczy, korzystają z mnóstwa różnych usług, które Ty promujesz. Wystarczy, że namówisz ich, żeby zrobili to przez Twój link, na Twojej stronie, skorzystali z Twojego wpisu na Facebooku czy gdziekolwiek indziej.

Weźmy jako przykład usługi finansowe. Sporo osób z nich korzysta, więc dlaczego nie mieliby skorzystać z polecanej przez Ciebie firmy.

Osoba korzystająca nic na tym nie traci, nie ona przecież zapłaci Ci Twoją prowizję. Dodatkowym argumentem może być Twoja pomoc udzielona w wyborze kredytu czy lokaty, czy jeszcze innego produktu.

Pamiętaj również, że wiele osób w Polsce wciąż nie korzysta z usług banku, albo w minimalnym zakresie. Są to więc osoby, którym możesz pomóc to poznać, ogarnąć temat, nauczyć się jak to się robi. Pamiętając o korzystaniu z Twoich linków partnerskich.

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Namawiając rodzinę czy znajomych do skorzystania z Twoich ofert rób to oczywiście tak, żeby nikogo do siebie nie zrazić. Nie chodzi o to, żeby biegać za ludźmi i cały czas mówić tylko o tym, że coś sprzedajesz i oni muszą to kupić. Nie muszą, mogą, a Twoim zadaniem jest przedstawić im korzyści z tego rozwiązania, które Ty proponujesz.

Zazwyczaj nie namawiam do wyręczania kogokolwiek w czymkolwiek, ale Twoja pomoc może mieć właśnie taki charakter. „Szukasz pożyczki? Pokażę Ci ostatnie rankingi, powiem Ci na co zwrócić uwagę. Ty mi będziesz dyktować, a ja wypełnię za Ciebie wniosek.” Wiele osób będzie Ci wdzięcznych za tak dużą pomoc. A Ty oczywiście na tym zarobisz prowizję.

I nie udawaj, nie oszukuj, że robisz to bezinteresownie! Bądź szczery i mówi prawdę, że w ten sposób zarabiasz. Być może ktoś będzie chciał również zarabiać. Wtedy też daj mu swój link. 

Pomyśl, kto może chcieć skorzystać z promowanych przez Ciebie produktów.

Nie bądź nachalny,

mów szczerze o co chodzi,

przedstawiaj prawdziwe korzyści wynikające ze skorzystania z Twojej propozycji,

udzielaj pomocy.

Jak dało się zauważyć 🙂 ja też zapraszam Cię do współpracy. Skorzystaj, nie czekaj, lepszego momentu nie będzie! 

Skomentuj!

6 odpowiedzi na “Zarób na własnej rodzinie i znajomych”

 1. Sam tytuł wpisu: „Zarób na rodzinie i znajomych” jakoś nie bardzo mi leży. Co prawda we wpisie opisane jest dokładnie o co chodzi, jednak mimo wszystko wydźwięk jest negatywny. Ma to swoje plusy, bo na pewno taki kontrowersyjny tytuł przyciąga, jednak mimo wszystko troszkę niesmaku pozostaje moim zdaniem. Ja bym to ujął jakoś bardziej neutralnie.

  • Być może gdyby tytuł był bardziej neutralny, to byś go nie przeczytał 🙂 Nagłówki, tytuły muszą przyciągąć…

   • Przemysławie, no coś w tym jest, nie od dziś wiadomo, że kontrowersja przyciąga 😉
    Niemniej jednak, chyba nie odważyłbym się na takie zabiegi w kręgu rodzinnym, a nuż jakoś bym źle podpowiedział, zaproponował jakiś nie do końca korzystny produkt i potem byłoby na mnie, że wepchnąłem kogoś na minę 😉 Nie to żebym sumienia nie miał, ale z osobami obcymi jakoś łatwiej mi robić „ynteresy” 🙂

    • Na pierwszy rzut oka tego co napisałeś wynika, że obcym można źle podpowiadać 🙂 Ale wiem o co chodzi. Dlatego też trzeba być dobrze przygotowanym i proponować te produkty, z których samemu się korzysta lub skorzystałoby się. Polecać z czystym sumieniem. A że ktoś mimo to może mieć jakieś pretensje> Cóż, w biznesie to normalne.

 2. Czesc 🙂 Wiesz, muszę Ci się do czegoś przyznac, tak szczerze 😛 Mianowcie do tego, ze Twoj blog jest jednym z moich ulubionych blogow, a Ty jednoczesnie jestes chyba moim ulubionym blogerem 🙂 Szczerze polecam Twojego bloga kazdej osobie, która chce poczytac cos ciekawego oraz co najwazniejsze chyba, cos wartosciowego dostepnego w naszej popularnej sieci 🙂 Dzieki za to co robisz 🙂

  • Czy my się znamy? A może jesteśmy rodziną? Takie pochwały, że ktoś sobie może tak pomyśleć 🙂 Dzięki! Pozdrawiam!

Leave a Reply

%d bloggers like this: