Zmiana kolejności wpisów w WordPress

Jak zmienić kolejność wpisów w Wordpess

Czasami chcemy, aby jakiś szczególnie ważny wpis na blogu widniał cały czas na stronie głównej, ale nie chcemy z niego robić strony. Przez długi czas sądziłem, że jest to niemożliwe.

Jednak zmiana kolejności wpisów w WordPressie jest możliwa! Sam szukałem takiego rozwiązania gdzieś po kątach, a miałem je przed oczami…

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Otóż normalnie wpisy w WordPress ukazują się zgodnie z datą ich publikacji: od najnowszego do najstarszego. Ułatwia to poruszanie się po stronie i poszukiwanie wpisów. Są jednak wpisy, które szczególnie chcielibyśmy zarekomendować czytelnikom. Można w tym celu skorzystać z funkcji, która nazywa się „Przyklej ten wpis do strony głównej”. A znajduje się w panelu:

Nowy wpis

i po lewej

Dostępność

Tak oznaczony wpis będzie zawsze wyświetlany na początku listy wpisów. Nie trzeba więc grzebać w kodzie czy wgrywać jakichś wtyczek. 

Skomentuj!

12 odpowiedzi na “Zmiana kolejności wpisów w WordPress”

  1. Ogólnie to dodajesz przydatne informacje na swojego bloga. Początkujący bloggerzy z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie i nabiorą jakiegoś doświadczenia. Prowadzisz jeszcze jakąś stronę? Od jak dawna się tym zajmujesz i czy masz jakiś główny cel? Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  2. Trochę stron na WP posiadam ale o tej funkcji słyszę pierwszy raz a byłem ciekaw czy owa istnieje. Dzięki za napisanie o tym, zawsze przyda się to przy prowadzeniu własnego blogu 🙂

  3. Funkcja z pewnością ciekawa. NA razie jednak nie czuję potrzeby z jej korzystania, domyślny układ wpisów mi się podoba 😉 Być może kiedyś z niej skorzystam.

Leave a Reply

%d bloggers like this: