You are currently viewing Wyzwanie na 19 lipca

Wyzwanie na 19 lipca

Wyzwanie na 19 lipca

Mówi się, że ktoś jest nieczuły na ludzką krzywdę. Wiele z kłótni prywatnych i publicznych wynika z braku zdolności do spojrzenia na świat z czyjejś punktu widzenia. Polacy niestety pomagają od święta, czyli bardzo rzadko.

Empatia to zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość. Tyle definicja, teraz trzeba słowa zamienić na czyny.

Zadaj sobie najpierw pytanie kiedy i w jakich sytuacjach zabrakło mi empatii? Czy zdarza się, że ją okazuję? Co zrobię, gdy będę miała okazję postąpić empatycznie?

Oglądaj, słuchaj, ćwicz - zdobywaj nowe umiejętności online

Zdaje się, że Amerykanie mają powiedzenie „Chodzić w czyichś butach”. Bardzo ciekawe i obrazowe. A więc chodź częściej w czyichś butach, a dasz szczęście wielu ludziom. Zacznij od dziś!

 

Inspirujący cytat

Lepiej późno niż wcale. Tytus Liwiusz

 

Inspirujący kalendarz świąt

Dzień Czerwonego Kapturka

Skorzystaj z wyszukiwarki – wpisz dzisiejszą datę, w formacie np. 1 stycznia:

Ten post ma 2 komentarzy

  1. #roma

    Nie zgadzam się z określeniem:”Polacy niestety pomagają od święta, czyli bardzo rzadko” Z obserwacji ,ale także z autopsji, nie zgadzam się z tym określeniem. Każde zdarzenie klimatyczne, gdy są ofiary ,jesteśmy ,jako Polacy,gotowi do niesienia pomocy,np. trzęsienia ziemi .Pomagamy w Syrii i Krajach afrykańskich.

    1. Przemysław Pufal

      Większość Polaków pomaga, tylko że również większość tej pomocy to jednorazowe, raz do roku, wpłaty na jakiś cel. Równie złe są wskaźniki dotyczące wolontariatu – tylko ok. 6% Polaków angażuje się w wolontariat…

Leave a Reply